Zynga Gözünü Türk Kullanıcılara Dikti!


 

Facebook’un bu kadar hızla büyümesinden en fazla faydalanmış şirket olan Zynga oyunlarını Türkçe’ye çevirmenin yanısıra Türk kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek adına Peak Games isimli oyun şirketinde Topluluk Direktörü olarak çalışan Özgür Bayraktar’ı Dublin ofisine transfer etti.

Bu işe alım ile birlikte sosyal medya araçlarını daha etkin ve düzenli bir şekilde kullanmayı hedefleyen Zynga’nın resmi blogu, forumu, YouTube kanalı, Twitter sayfası ve Türkçe olarak oynanabilen her oyun için Facebook sayfası şu anda aktif. Twitter sayfasında ünlüler ile çalışan ve çeşitli kampanyalar ile viral olarak yayılmayı hedefleyen Zynga çok kısa süre içerisinde 5-6 haneli takipçi sayısına ulaşacak gibi görünüyor.

Socialbakers istatistiklerine göre Facebook’taki en büyük 5. topluluğa sahip olan Türkiye’deki kullanıcılar için bugüne kadar bir Topluluk Uzmanı işe almayan ve bu markete fazla önem vermeyen Zynga için ne değişti peki? Kişisel düşüncem cevabın hızla büyüyen Türk ekonomisi olduğu yönünde. Sosyal oyun şirketleri genelde Batı Avrupa ülkelerine daha fazla önem verir çünkü o ülkelerden engage olan oyuncular daha karlıdır, mikro ödeme yaparak daha fazla sanal ürün satın alırlar. Özellikle 2011’de Türkiye’nin dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden birisi olmasıyla Zynga’nın Türk kullanıcılardan elde etmeyi hedeflediği geliri artırdığını tahmin ediyorum.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>