3G Zamanı


 

3G yani üçüncü nesil iletişim teknolojisi 3G’ye uyumlu cep telefonu ve diğer mobil cihazlarla hızlı veri alışverişini sağlayan bir altyapı. Bu altyapının lisanları geçtiğimiz yılın son aylarında milyon eurolar karşılığında üç büyük gsm operatörüne satılmıştı. Geçen 7-8 aylık süre boyunca gsm operatörleri 3G altyapılarını kurup geçtiğimiz günlerde bu hizmeti satışa sundular. Yaklaşık 1 aydır süren bol 3G’li SK0-003reklamlardan ötürü hemen hepimiz 3G’nin ne olduğunu bilmesek de en azından böyle bir şeyin varlığından haberdar olduk.

3G sayesinde mobil cihazlarımızla özellikle görüntülü iletişim konusunda sıkıntı yaşamayacağız. Böylelikle, cep telefonumuzdan televizyon izleyebilir, görüntülü konuşma yapabilir hale geleceğiz. Ayrıca veri alışverişinin oldukça tatmin edici oranlarda olacağı düşünülürse, dosya indirmek veya streaming ile video izlemek eskisi gibi işkence olmaktan çıkacak.

Bu teknoloji, mobil taraftaki pazarlama kampanyalarının da önünü büyük oranda açacak çünkü hali hazırdaki teknolojiler yaratıcılığı önemli ölçüde kısıtlıyordu.
3G’nin maliyeti ile ilgili ntvmsnbc’de çıkan haberi buradan okuyabilirsiniz. 98-367 Şu an için fiyatlar yüksek görünüyor. Rekabetin fiyatlar üzerinde zamanla olumlu etki yaratacağını düşünüyorum.
3G hoşgeldi, sefa getirdi ama artık Wimax zamanı geldi de geçiyor.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>