İçimdeki Patron; Akbank’la Kur & Yönet


 

Facebook sayesinde kimimiz çiftçi olduk, kimimiz şehirler kurduk, ve sonunda patron koltuğuna da oturduk. Benim bir oyuna bağımlı olmama isteğime rağmen, Facebook’ta oyun oynamak tabularım, Akbank Kur & Yönet ile yıkıldı. Peki nedir Akbank Kur & Yönet?

Akbank Kur & Yönet sayesinde 4 farklı sektörden birini seçip, bir de isim bulunca şirketinize, artık siz de bir patronsunuz, ve size verilen süre içerisinde, fabrikanızı geliştirip, verilen görevleri yapıp, siparişleri sevk edip, ekibi de unutmadıkça puan topluyorsunuz. Kobiler için gerekli olan bankacılık işlemleri de tabii ki Akbank tarafından sağlanıyor. Kimi zaman Akbank’tan gerekli olan krediyi çekmeniz, kimi zaman da akreditif ya da teminat mektubu almanız için size uyarı geliyor. Dilediğiniz zaman bunları fabrikanızı geliştirmek için kullanıyorsunuz, ve puan topluyorsunuz. Oyunun süresi kendi içinde aylar geçse de, bizim için 8 gün. Yani başarılı bir patron olmanız için 8 gününüz var.

Sosyal medyada bunları görmeye alıştık artık, ama bankacılık sektörünün de sosyal medyayı kullanarak, hizmetlerinden aktif bir şekilde bahsedilmesi, bunun bir de oyunla pekiştiriliyor olması başarılı bir pazarlama stratejisidir. Akbank ayrıca Facebook hesabında 500 bin’e yakın takipçisiyle, bu işi iyi yönetiyor gözüküyor. Oyun çoğu kişinin içindeki patron’u ortaya çıkarmış olacak ki, ilk 5 gün içinde, 10 bin’in üzerinde kişinin oyunu oynadığını okumuştum.

Bu arada oyun sonunda en yüksek puan alan 3 kişiye de ödül var. 8 Ağustos tarihinde son bulacak bu oyun için, hala şansınız var, ve denemek isterseniz bu link‘i ve kobiler sizin için adresini kullanabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>