Köpük Partisi Herkesin Hakkı


 

Bazı reklamlar ne hayat görüşümüzü değiştirmek, ne aşk duyulan marka yaratmak ne de rakibi kötülemek için yapılmıştır. Bazı reklamlar sadece herhangi bir ürünün, daha önce hiç düşünemediğimiz kadar eğlenceli olduğunu ve bir ruhu olduğunu göstermek için basit ve neşeli hazırlanmıştır. Yaz aylarında yayına alınması da çok güzel bir strateji olan köpükle çamaşır yıkayan “Samsung Ecobubble” çamaşır makinası reklamları da bu stratejiyi izlemiş. Televizyonda Antalya’da Kemer’deki köpük partilerini izlerken reklamlarda makinadaki gömlek ve pantolonların da köpük partisi yaptığını gösteren bir reklam nasıl hoş olmaz.

Bu seçim mevsim ve kitle itibariyle oldukça isabetli. Kısa bir araştırmayla aslında ecobubble için ne kadar fazla versiyonda reklam ve tanıtım filmi hazırlandığına da şahit oluyoruz. Aslında deterjanlı suyla değil köpükle yıkamanın kumaş korumadan su ve deterjan tasarufuna kadar bir çok inovatif yönü var. Yani bu reklam binlerce değişik şekilde, hatta klasik makina reklamları gibi beyaz önlüklü amcalar tarafından bize sunuluyor olabilirdi. Ancak bu kısa ve eğlenceli sunuş onun dikkat çekmesini sağladı.

Aşağıdaki örnekte “köpüğümüzün hayatımızdaki yeri ve önemi” (!) konulu bir diğer ecobubble videosu var. Birayı, traşı ve banyoyu köpüksüz düşünmek gerçekten kabus. O nedenle bu versiyon da oldukça başarılı olabilirdi:

Benzer Yazılar

One Response to Köpük Partisi Herkesin Hakkı
  1. Trackback: lainaa
    ... [Trackback]... [...] Read More: marketoloji.com/2011/07/28/kopuk-partisi-herkesin-hakki/... justthousands.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>