Dünyaca Ünlü Hacker Grubu Anonymous’tan Türkiye Operasyonu!


 

BTK’nın şifreleme sistemi 22 Ağustos’ta yürürlüğe girecek… Ancak Anonymous buna izin verecek mi? Vermeyecek gibi gözüküyor, çok A30-327 exams da iyi oluyor. Türkiye internet sansürünün bu kadar ünlü bir gruptan protesto görmesi sevindirici. Şimdiden Türkiye İnternetime Dokunma yürüyüşünü tanımayan tüm basın konuya -mecburen- geniş yer veriyor. Bakalım neler oluyor, Anonymous ne yapar?

2003 yılından bu yana eylemleriyle dünyanın gündemine oturan Anonymous oluşumunda hackerlar dışında eylemlere destek vermek isteyenler de saldırılara katılıyor ve kendi yazılım sistemlerini kurarak gruba üye olabiliyor. Reuters gibi global haber ajansların en popüler başlıklarında her zaman yer alan Anonymous, Sony’nin haksız olarak bir kişiye dava açmasını protesto etmek amacıyla kredi kartı bilgileri dahi her ayrıntıyı ele geçirmiş ve büyük olay yaratmıştı.

Şimdiki sert uyarı Türkiye’ye geldi. TİB ve Sağlık Bakanlığı sitelerine saldırılar yavaştan başladı. Bu gov.tr uzantılı adreslerle devam edecek. Guy Fawkes maskesini amblem C_TFIN52_64 olarak kullanan grup, internette yayınladıkları videoda “bizler anonimiz, bizler çoğunluğuz, affetmeyiz, unutmayız, Türk Hükümeti, bekle bizi!” diyorlar ve Youtube gibi sitelerinin yasaklanmasının yanlış olduğunu ifade ediyorlar.

Dünyadan sansüre karşı destek almak gurur verici. Belki gov.tr uzantılı siteler tamamen çökmedi, bir anda erişime engellenmedi ama olay yeterince ses getirdi ve hükümeti içten içe bir korku sardı: “Şimdi nereye saldıracaklar? Dünyadan tepki alıyoruz, olamaz! Basın her şeyi yazıyor, ne yapsak? Seçim öncesi oldu mu şimdi?” Belki yasaklar üzerinde Anonymous’un bir nebze etkisi olur. Yalnız benim en çok aklıma takılan sevgili Türk basını, eee şimdi sıkıyorsa yazmasınlar!

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>