Coca Cola 125 Yaşında!


 

Dev bir çınar, sadece gazlı içecek değil, tüm FMCG sektörünün en büyük devlerinden birisi Coca Cola 125 yaşında. Coca Cola’nın bu 125 yıllık serüveninde çok değişik maceralar yaşandı, bir çok hikayesi konuşuldu ve rivayet edildi. Özellikle formülü ile ilgili sürekli bir soru işareti vardı herkesin kafasında. Formülünü sadece 3 kişinin bildiği ve bu üç kişinin aynı anda uçağa binmesine izin verilmediği dahi ileri sürüldü. Herkes, teknolojinin bu denli ilerlediği bir çağda nasıl olur da Coca Cola’nın formülü bulunamaz sorusuna cevap aramaya çalıştı ve geçtiğimiz yıl, formülün bulunduğu iddia edildi.

Coca Cola, ürün olarak müşterilerini 1,25 asırdır memnun ediyor ancak sadece ürünün kalitesine bırakmıyor yaptığı işi. Pazarlama ve reklam konularında hep öncü oldu ve hem global çapta hem de yerel pazarlarda birçok yaratıcı çalışmaya imza attı.

Bizi en çok ilgilendiren kısımlarından birisi de, bu denli büyük bir şirketin en tepesindeki koltuğa bir Türk’ün oturmasıydı. Muhtar Kent, Coca Cola’nın CEO’su olarak pasaportumuza bakılmaksızın iş dünyasında ne kadar başarılı olunabileceğini kanıtladı ve hepimizi mutlu etti.

Coca Cola, 125. yaşını Atlanta’daki genel müdürlük binasının çevresini perdeyle kaplayıp, 3 boyutlu görsel şölen haline getirerek kutladı. Bu muazzam çalışmanın detaylarını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz:

Benzer Yazılar

One Response to Coca Cola 125 Yaşında!
  1. ... [Trackback]... [...] Read More here: marketoloji.com/2011/05/11/coca-cola-125-yasinda/ [... simulation-de-pret-immobilier.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>