Operatörlerin Rockçı Sevdası


 

Heralde marka başına reklam sayısı ve çeşidi gibi bir istatistik yapılsa, Türkiye”nin cep telefonu operatörleri; yani Turkcell, Vodafone ve Avea bu konuda kupayı götürür. Neredeyse her gün yeni ve bir öncekiyle alakasız bir reklam silsilesiyle karşımızdalar. Reklamlar marka 1Z0-409 exams ile ve genel stratejileriyle ilgili değil de daha çok birbiriyle yarış ve savaş şeklinde üstelik.

Daha bir kaç gün önce Turkcell”in sayısız ünlü kullanımına yeni bir örnek olan Sertab Erenerli reklamlar dikkatimi çekti, zira şarkıcı olarak çok severim. Ancak Turkcell”in çekim kalitesi artık reklamlarla zorlanacak bir özellik değil, WOM yani kullanan insanların tavsiyeleriyle öğrenebildiğimiz bir özellik, o yüzden reklamın mesajını şimdilik To help shine a spotlight on medical costdrivers, AHIP released a new iPad app that consolidates 50 years of federal insurance quotes health care spending datainto a series of easy-to-use, interactive charts. hiç etkili bulmadım. Ancak belli ki bu reklam dizisi devam edecek.

Akşamına kalmadan bir diğer sevdiğim şarkıcı olan Şebnem Ferah da TV 1Z0-409 exams reklamlarındaydı. Özgürce Yaşa şarkısını söylese de reklam Vodafone Free Zone websitesini ve girişimini tanıtıyor aslında.

Vodafone Free Zone sitesinde bizi bir gençlik ve özgürlük manifestosu karşılıyor ki detaylarına burda giremeyeceğim. İşin eğlenceli kısmı Şebnem Ferah, TNK, Aylin Aslım, Badem ve Hayko Cepkin”den birini seçip webcam”de şarkının aynı kısmını söylerek kaydetmek. Biraz Doğa İçin Çal projelerine benzeyen bu kampanya sonunda heralde ortaya hoş klipler çıkacak ve ses de getirecektir.

Bu tesadüften sonra insan ister istemez Avea cevap vermeyecek mi diye düşünüyor. Bu merakla Avea”nın websitesini açtım ve açar açmaz anasayfada Teoman”ın son albümünün heryerden önce Avea Müzik”te yayınlanacağını gördüm. Tahminlerimin biraz altında kaldı ama yaz sezonunda Avea”nın da bu reklam yarışında yerini alacağına eminim. Tüm bu kampanyalar cep telefonu kullanımı ve mobil iletişim adına ne fark yaratacak, ne fayda getirecek sorusunun cevabını ise uzun vadede umarım alırız.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>