81 İlde 81 Orman


 

Sosyal sorumluluk projeleri, şirketlerin faaliyet gösterdikleri ülkelerdeki sorunlara duyarlı olduğunu göstermeleri adına yürütülür. Tabi, en az sorunların çözülmesine yardımcı olmak kadar, PR (halkla ilişkiler) yapmak da işin önemli bir boyutu.

Farklı boyutlarda farklı amaçları da olsa, bu projelerin ülke sorunlarına çözüm üretmeye çalışması, insanları bu çerçevede organize etmesi takdirle karşılanmalı. Ülkemizin en önemli sorunlarından birisi olan eğitim konusunda şirketlerin verdiği yoğun desteğe çok defa şahit olmuşuzdur. Ancak şu sıralar sosyal medyada sıkça paylaşılan “Doğa için Çal” şarkıları doğa konusunda hassasiyetimizi biraz daha ortaya koydu. İş Bankası’nın 81 İlde 81 Orman projesi de bu anlamda çok değerli. TEMA ve Orman Bakanlığı’nın da desteklediği ve 2008 yılında başlatılan proje kapsamında 5 yıl içinde “üç bin futbol sahası büyüklüğünde” yani yaklaşık 1.500 hektarlık alana fidan dikilecek. İş Bankası, fidanların dikim tarihinden itibaren 5 yıl boyunca bakımlarını da üstlenecek.

81 İlde 81 Orman projesinin tanıtım filmi:

Bu yazıya ilham veren “Doğa için Çal 3″ videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

One Response to 81 İlde 81 Orman
  1. Trackback: disegnitatuaggi
    ... [Trackback]... [...] Informations on that Topic: marketoloji.com/2011/05/01/81-ilde-81-o... disegnitatuaggi.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>