The New York Times Viral İçerik Takibinde


 

Arkadaşlarınızın etkinlikleri, sosyal sorumluluk motivasyonuyla ilgilendiğiniz sayısız iyi niyetli bağlantı, haberler, gelişmeler, açıklamalar…

Sosyal medyada paylaştıklarınız ne kadar etki yaratıyor? Sizi ne kadar dinliyorlar? Paylaştıklarınız ne kadar alakalı?

Bu sorular sizi ilgilendirdiği kadar, daha büyük bilgi / içerik dağıtıcılarını da ilgilendiriyor. En nihayetinde dağıtılan içeriğin bulaşıcı / yapışkan / etkili olabilmesi, içerik dağıtıcıları için bir süredir öncelik listesinde en yukarıda.

Bir kelimenin, ayakkabı markasının, davranış şeklinin, esneme nöbetinin ya da en nihayetinde içeriğin nasıl epidemik kıvamına geldiğini anlayabilmek için The Tipping Point, halen en iyi rehber.

The New York Times, içeriğin ”viral”leşme sürecine daha yakından bakmak ve süreci analiz etmek istiyor ; daha etkili içerik dağıtımı için. Cascade, karşınızda.

Datanın görselleştirilmesinin, data okunmasını bambaşka seviyelere götürebileceğinden geçen günlerde bahsetmiştim. Görünüşe göre Hans Rosling ve bakış açısı önderliğinde yepyeni bir dönem başlıyor. Geleneksel medyadan, yeni medya ekosistemine en tutarlı geçişlerden birini gerçekleştiren The New York Times, bu hususta da liderliği hedefliyor.

Günün birinde, paylaşılan sevimli kedi videolarının yolculuklarını tamamen analiz edebilecek olmak kulağa gerçekten iyi geliyor.

Konuyla ilgili: Mashable

Benzer Yazılar

6 Responses to The New York Times Viral İçerik Takibinde
 1. Anna

  Paraflex… He5ller fullste4ndigt med din ange5ende den de4r Robin S. Han har le4nge ff6rpestat bggloarna med sina “ortografiska fekalier”.Hans inle4gg e4r se5 fullste4ndigt meningslf6sa, samtidigt som de drar ner serif6sa bloggar pe5 en dramatisk bottennive5. Jag vet egentligen inte vad han vill ha sagt… genom att bara rabbla okve4desord. Konstruktiva och politiskt vettiga lf6sningar, lyser konsekvent med sin fre5nvaro.Det har ingenting att gf6ra med vare sig fria ordet eller e5siktsfrihet om hans kommentarer ff6rpassas till den elektroniska slasktratten. Ff6r det e4r precis de4r som de hf6r hemma!

 2. car insurance

  Pues hombre a mi tu reflexión me ha parecido totalmente de abuelo cebolleta.Que quereis que os diga los videojuegos van evolucionando y por eso se acercan a otros terrenos, pero mientras siga habiendo interacción seguirá siendo videojuegos. Así pues no creo ni que los videojuegos de ahora lo sean menos que los de antes ni que los de antes fuesen mejores.Me parece a mi que la nostalgia y la melancolia te afecta bastante

 3. http://www.jaredclemmensen.com/

  guido, ma nelle tue statistiche tu vedi, ehm, diciamo, quante volte uno aggiorna la pagina?no perché a volte mi vengono delle crisi isteriche, la mia mano viene posseduta da un robò innervosito e schiaccia aggiornaggiornaggiornaggiornaggiornaggiornaggiornaggiorna…finché non inserisci una nuova poesia (tipo oggi che non la inserisci mai) oppure finché non rispondi ai commenti. però così sballo le statistiche. mi devo controllare.

 4. http://www.mdcteam.com/

  Im so impressed with your baguette! It's so beautiful and look so professional! I've yet to try anything sourdough..and the first baguette i made was a failure too! :D Will have to try out your recipe soon! I'm bookmarking this!

 5. sparda bank südwest kreditkarte sperren

  Well, those are certainly very fine, but surely no history of New Zealand birds could possibly be complete without a moa or two. What was Sir Walter thinking of? (Or did he simply lack suitable pictures?) Since it might amuse you: another bit of for you (not written by me this time).

 6. http://www./

  Meadows need paths mown through them, it gives a real sense of place. A bench to enjoy it all sounds perfect. I envy you your mild winters it is much colder than that in winter in Italy. Christina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>