Red Bull’dan Dünyama Hoşgeldin Açılımı


 

Red Bull markası tek bir ürünü olmasına rağmen, marka bilinirliği ve prestiji konularında dev markalarla yarışabilecek güçte bir marka. Kampüs ekipleriyle gerilla pazarlama stratejisi izlemesi; Soap Box, Air Race gibi yeni sporlar icat edip halk katılımıyla kendi yarışmalarını düzenlemesi ve klasik çizgi reklamları ile Red Bull kanatlandırır sloganını yayması çok başarılı adımlardı.

Bu dönemde ise yeni reklam kampanyası ile televizyonda, sinemalarda ve birçok mecrada aktif olan Red Bull, yine kaliteli, kendi kimliğine uygun ve ürünün faydalarıyla örtüşür bir reklam dizisine imza atmış. Red Bull kanatlandırır sloganı hala kullanımda olsa da, artık yeni sloganları “Benim Dünyama Hoşgeldin, Red Bull Dünyasına”. Üstelik bu sözleri ekstrem ya da futbol gibi klasik olmayan sörfçü veya dansçılardan duyunca daha da etkili oluyor. Sörf, akrobatik uçuş, akrobatik motosiklet ve break dance’den oluşan 4 dizilik bu reklam serisinden bir kaç örnek:

 

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>