Boyner'den Bir E-Ticaret Girişimi mi?: MorHipo.com


 

Boyner Holding, mağazacılıktan online alışverişe geçişinin ilk adımını bence, lüks markaları bünyesinde bulunduran Beymen ile başlatmıştı kısa bir süre önce. Daha geniş kapsamlısını ise, hem Boyner Holding bünyesinde bulunan diğer markalarla hem de rakip markaların da ürünlerinin satılacağı yeni bir girişimle e-ticaret yoluna adım atıyor.

Bu kadar private shopping sitesi varken, MorHipo.com, Cem Boyner”in ifade ettiği gibi, “perakendedeki servis, sunum, kalite standartlarını internet ortamına taşıma” misyonu ile bu dünyaya adım attı, avantajı ne olacak derseniz; bu avantajların bir kaçı gazetelerde ve basın bülteninde yazılana göre;

*Kargolar 24-72 saat içinde gerçekleşmezse, kargo ücreti alınmaması,
*Eğer ürünü beğenmezseniz, iade etmesi 30 gün içerisinde ve çok kolay,
*Farklı kampanyaların tek bir sepette bulunması, böylece her kampanya için ayrı bir ücret ödenmemesi,
*Alışveriş sonucunda %1- arasında HipoPara kazanılması,
*MorHipo Exclusive kısmında lüks markaların �”a varan indirimlerinin olacak olması,
*Müşteri hizmetleri arandığında, “arkadaşlarımız ilgileniyor”un ötesinde çözümler sunacak olmaları,

olarak listelenmiş.

Bu girişimde, alanında iyi firmaların desteği de alınmış; Yurtiçi Kargo, Ekol Lojistik, DorukNet, ve Back-Up. Bu işbirlikleri sağlarken, en büyük avantajı “müşteri memnuniyeti” noktasında yakalamak istemişler. Diğer sitelerden bir adım öne geçmek için, hedeflenenin tutturulması casino online yolunda, başarılı stratejik ortaklar bunlar.

Cem Boyner’in iddialı cümlelerini ve yukarıda yazdıklarımı okuyunca, siteye büyük bir hevesle girdim. Çoğu kişinin takıldığı nokta olan ismine bile, içerik olarak güçlü bir şey bulacağımı düşündüğüm için takılmamıştım. Fakat durum beklentilerimin altında kaldı. Dolayısıyla şüpheler oluşmaya başladı. Başlangıç için böyle hatalar olabilir demeyi isterdim, ama arkasındaki holdingi düşününce, teknik hatalar bana göz ardı edilebilir gelmedi açıkçası. Sanki lansmanı için acele edilmiş, bir şeyler eksik kalmış, ya da önem verilmemiş, “biz de bu avantajları sağlıyoruz nasıl olsa” mantığı yüklenmiş. E-ticarette de rekabet ortamı düşünüldüğünde, hedeflediklerini ne kadar sürede yakalarlar, ya da yakalarlar mı şu anda bir tahmin yürütmek zor. Fakat, Boyner Holding tecrübesini ve girişimlerini göz önüne alarak yine de bu sitenin daha iyi pozisyonlara geleceğini umuyorum.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>