Alışveriş Festivalinin Kazananları


 

Baharın gelmesiyle birlikte bir alışverişi güdüleme kampanyası da gümbür gümbür başladı. Tüketimi kamçılamak açısından eleştirilen bu yılki İstanbul Alışveriş Festivali, aslında rakip görülen markaların, istediklerinde nasıl da işbirliği içinde ortak amaç için hareket edebildiğini de gösteriyor.

Sözünü ettiğimiz festival, 18 Mart- 26 Nisan tarihleri arasında, masalsı kutlamalara atıfla 40 gün 40 gece sürecek. 40 gece nereden çıktı derseniz, birçok alışveriş merkezi haftaiçi 24.00, haftasonu ise 02.00 saatlerine kadar açık olacak, geç alışverişlere indirim sağlayacak ve etkinlik alanlarında konser, gösteri gibi atraksiyonlar sergileyecekler. Festivalin websitesi bu linkte.

Festivalin şimdilik kazananları ise H&M ve Koton markaları diyebiliriz. Türkiye’ye iyi ve sağlam bir giriş yapan H&M, özenli mağazalarından üçüncüsünü Avrupa’nın en yüksek binası Sapphire AVM’de açarak festivale denk getirdi. Diğer bir kazanan olan Koton ise, AVM önlerindeki dev pembe torba heykelleri ile ya da birçok bayanın omzundaki devasa fosforlu pembe poşetleriyle müşterilerine günlerce süren reklamı yaptırtmaya devam ediyor. İndirime özel tasarlanan alışveriş torbaları o kadar büyük ve parlak ki, üzerindeki “%30 indirim Koton’da” yazısını görmemek ve meraktan kendini ilk mağazaya atmamak mümkün olmuyor. Markanın kadınları keşfetmeye başladığını söyleyebiliriz.

Benzer Yazılar

One Response to Alışveriş Festivalinin Kazananları
  1. Trackback: plus de details
    ... [Trackback]... [...] Find More Informations here: marketoloji.com/2011/03/20/alisveris-f... unrachatdecredit.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>