Teşekkür Ederim! Ekonomisi


 

Arkadaşlarınız Facebook’ta paylaştıklarınızı beğenmek, etkinlik davetlerinizi kabul etmek zorundalar mı? Twitter’da söylediklerinizi ciddiye almazlarsa, ne kaybederler?

Sosyal Medya ” denilenin en büyük etkisi, sanıldığının aksine geleneksel bilgi dağıtıcılarına tehdit oluşturmaktan ziyade, kullanıcı alışkanlıklarını / bakış açılarını değiştirmek.

Paylaşımları beğenmiyorsanız, gizleyebilirsiniz. Twitter’da söylenen her şeyi duymak zorunda da değilsiniz.

Kendine has olmanın, şeffaflığın ve Teşekkür Ederim!in yükselişi, tam olarak kullanıcı alışkanlıklarının değişmesine denk geliyor.

Gary Vaynerchuk ismini daha önce duymuş olanlar, muhtemelen Crush It!ten haberdar. İlgi alanlarınızı sahiplenerek, Sosyal Medya araçlarıyla gerçek ilişkiler / etkileşimler kurabileceğinizi ve bunun etkilerini direkt olarak satış rakamlarınıza yansıtabileceğinizi savunuyordu kendisi; babadan kalma içki dükkanını Webcast’ler ve Sosyal Medya yardımıyla bir deve dönüştürüşünü örnek göstererek. Bu, birkaç yıl önceydi.

Yeni kitabı The Thank You Economy, Gary’nin mevzuyu bir mertebe yukarı çıkardığı iş : Kendinize has değilseniz, şeffaf değilseniz, yanıt vermiyorsanız, önemsemiyorsanız ve en önemlisi teşekkür etmiyorsanız, lütfen yorulmayın. Gerisini kendisinden dinleyebilirsiniz.

Söyleyeceklerimi önemseyip, bu yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederim.

Benzer Yazılar

2 Responses to Teşekkür Ederim! Ekonomisi
  1. ... [Trackback]... [...] Informations on that Topic: marketoloji.com/2011/03/20/tesekkur-ede... aandrlandscapes.co.uk
  2. Trackback: afvallen
    ... [Trackback]... [...] There you will find 68413 more Infos: marketoloji.com/2011/03/20/te... dieetregister.nl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>