İstanbul’da Hoş Bir Kız Olmak – Yine mi?


 

Viral pazarlama konusunda Marketoloji’de çok fazla yazı yazdık ve çoğu zaman da yurtdışındaki gerçekten yaratıcı örnekleri inceleyerek, Türkiye’deki markalar için örnek olmasını istedik. Heyhat, markaların bu önlenemez doğal görünen ve insanları keriz yerine koyma odaklı viral hevesleri gerçekten sıkmaya başladı. Daha önceki birçok örnekle birlikte, yaratıcılıktan uzak ve (en azından benim açımdan) sinir bozucu virallere bir yenisi daha eklendi.

Videoda Samsung’un Galaxy Tab ürününü arka cebine koyan genç kızımız Türk erkeklerinin ne kadar kızlara düşkün olduğunu ispatlamaya çalışmış. Bunu yaparken tabletin küçüklüğüne mi vurgu yapılmış veya görüntü kalitesine mi dem vurulmuş, artık orasını videoyu çeken(ler) bilir. Video maalesef “çok yaratıcı” değil, çünkü aynısı Amerika’da yapılmış. Kaldı ki, videodaki kızlarımızın konuşmaları, tavırları da fazlasıyla yapmacık. Önce Amerika versiyonunu, sonra Türk versiyonunu izleyelim.

*Umuyorum ki, bu video Samsung’un bilgisi dahilinde çekilmemiştir.

 

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>