“Kızlar Bekletir, Fiat Hızlandırır”


 

“Hayatta bir şeyler yavaşsa Fiat Punto Evo seni hızlandırır” sloganını kullanan reklam filmi, oldukça eğlenceli bir noktadan hedef kitlesini yakalamış. Evet, doğru kızlar sevgililerini en cazibeli zalimlikleriyle saatlerce bekletebilir :) E tabi, bu sürede İstanbul barlarını turlayacak vaktiniz olur mu bilemem ama buna yakın bir şeyler yaşamanız mümkündür.

Müzik seçimi de bence çok iyi olmuş. Şarkının seveni sevmeyeni olabilir ama şu an gece kulüplerinin gözde parçası ve -hızı- bu stratejiyle çok iyi ifade ediyor. Cast seçimi de tam yerinde gözüküyor! Özellikle en sonunda gezmekten yorularak sinemada uyuyakalan erkek kahramanımız…

Tüketiciye büyük kararlar aldırdıkları için araba reklamları her daim dikkat çekici ve keyifli bir yol izliyor. Bu film bana Fiat Punto Evo aldırabilir mi düşünmek lazım ama en azından araba alacaksam aklımda hiç olmayan bir seçeneği de göz önünde bulundurmamı sağlamış diyebilirim.

Düşünenin, bu kadar basit, günlük bir olayı yaratıcı bir fikirle birleştirenin eline sağlık! Reklam ajansıysa elbette şu “eski bir şeyle yeni olanı birleştirme” stratejisini her zaman mükemmel şekilde hayata geçiren Markom Leo Burnett! :)

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>