Sen, Ben, IBM


 

IBM’le aranızdaki fark nedir?

Basit düşünelim.

Aynı beyaz zemin üzerinde, aynı ağdasınız : İkinizin de birer Facebook hesabı var. Facebook hesabınızdan bağlı olduklarınızın hoşuna gideceğini düşündüğünüz videoları / görselleri paylaşıyorsunuz. IBM de öyle yapıyor : Müşterilerinin ilgi alanına denk düşebilecek içeriği üretiyor / paylaşıyor. Duvarınıza yazılanları, paylaştıklarınıza yapılan yorumları kontrol ediyor ve bağlı kaldıklarınızda bıraktığınız algıya olabildiğince paralel hale getirmeye çalışıyorsunuz. IBM de öyle yapıyor.

Basit düşünmeye devam edelim.

Aynı beyaz zemin üzerinde, benzer sayfalarınız var : İkiniz de bloggersınız. Heyecanlarınız, tutkularınız, hedefleriniz, hayata bakış açınız… Yazdıkça yazıyorsunuz. IBM de öyle yapıyor.

IBM, örneklerden yalnızca bir tanesi.

Yakın çevrenizle internet üzerinden gerçekleştirdiğiniz etkileşim nasıl değiştiyse, IBM ve diğerleriyle etkileşiminiz de değişecek, değişecek, değişecek.

 

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>