‘@bamya_yemegi’, Artık Onlar da Twitterda!


 

Son zamanlarda pazarlama açısından en gözde trend kuşkusuz sosyal medya. Hepimizin bildiği gibi de markalar pazarlama stratejilerinden biri olarak kabul etmeye başladı sosyal medyada bir hesap sahibi olmayı. Bazı markalar çok aktif olup, müşteri ilişkisini çok güzel yönetmesine rağmen; bazı markalar ise hesabı açtıklarıyla kaldı, ne ses veren var, ne de bir haber.

Her markanın bir hesabı olduktan sonra, şu anda en etkili yollardan biri de sosyal medya olduğu için, bunun içini daha da doldurmak gerekti. İşte benim sosyal medyada karşılaştığım, Twitter’ı farklı kullanan bir örnek:

Yemeksepeti.com başarılı iş fikirlerinden biri kuşkusuz, günden güne büyüyerekte bunu doğruluyor. Yemeksepeti.com’un ilgimi çeken kampanyası Twitterdaki hesabının yetmeyip, yemeklere de hesap açmasıyla alakalı. Mesela, bamya ve urfa kebabı atışsa, ve tesellisi ıslak hamburgere düşse…

Ya da İskender Kebap ve Pirzola…

Siz bir bamya yemeği’nin ya da iskender kebap’ın hesabını takip eder misiniz bilmem. Ama bence bu yemek hesapları, Yemeksepeti.com’un anlaşmalı olduğu firmalarla entegre edilmeli. Canınız pirzola mı çekti? Fiyat olarak neresi uygundur? sorularına cevap verecek olursa, bu hesaplar ilerde işimize yarayabilir.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>