Köpekleri Anlayan Marka: Naturia


 

Aranızda köpek sahibi olanlar varsa, belki Alman kedi-köpek maması markası Naturia’yı duymuştur. Şahsen ben köpek sahibi olmadığım için (hatta uzun vadede bu konuyu gündemime de almayı düşünmediğim için) köpeklerin dünyasını uzaktan takip ediyorum. Ama anlaşılan sloganı “We understand dogs” olan Naturia, köpekleri anlama konusunda benim kadar pasif değil.

Naturia, sloganında da bahsettiği gibi köpekleri anlamak ve onların dikkatini çekebilmek için 15 KHz frekansında (bu frekans insanların neredeyse hiç duyamadığı ama köpeklerin rahatlıkla işittiği bir aralıkta yer alıyor) bir radyo spotu hazırlamış. Bu konuda bir ilke imza atan Naturia, reklamda “Naturia” kelimesi her geçtiğinde 15 KHz’lik tonu devreye sokmuş.

İddia ettiklerine göre, köpekler cidden tepki veriyormuş, hatta reklam sayesinde Naturia’nın satışları %28 oranında artmış. Teknolojinin nimetlerini kullanan reklamcılar, işi nereye kadar götürecek merak ediyorum doğrusu. Ama ne yalan söyleyeyim, bir köpeğim olsaydı ben de test ederdim. Test edenler olursa, sonuçları bizle de paylaşır artık :)

[HTML1]

 

Benzer Yazılar

2 Responses to Köpekleri Anlayan Marka: Naturia
  1. Trackback:  
    ... [Trackback]... [...] Read More here: marketoloji.com/2011/01/06/kopekleri-anlayan-marka-... pretimmobiliertaux.com
  2. ... [Trackback]... [...] Read More here: marketoloji.com/2011/01/06/kopekleri-anlayan-marka-... blog.maycontainnuts.com/blog-entry--finding-the-cheapest-car-insurance-around---1236.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>