Planely ile Uçakta Randevu


 

Sonunda bu da oldu. Foursquare gibi lokasyon bazlı uygulamalarla bulunduğumuz mekanda kimlerin olduğunu bir dereceye kadar görebiliyorduk ancak Planely.com gerçekten değişik bir işe imza attı.  Tek bir adımla siteye e-mailinizle ya da face book hesabınızla kayıt oluyorsunuz ve hangi gün hangi saatlerde nereden nereye hangi havayoluyla uçacağınızı seçiyorsunuz. “Matches” sekmesine tıkladığınızda, sizinle aynı saatlerde:
-yola çıktığınız havaalanında

-uçağınızda

-varacağınız havaalanında

hangi planely üyeleri bulunacak görebiliyorsunuz. Örneğin bir Roma-Amsterdam uçuşu denedim ve örnekte görüldüğü gibi Frederic ile Amsterdam havaalanında karşılaşabileceğimi öğrendim. “Contact” dediğinizde ise bu kişiye e-mail ile gönderilecek bir forma ulaşabiliyorsunuz.

Sitenin amacı oldukça sevgi dolu, evrensel. İnsanların birbirleriyle arkadaşlık kurmasını, gidecekleri şehirler hakkında sohbet ederken havaalanında ve uçakta geçirilebilecek uzun saatlerde de birbirlerine eşlik etmelerini amaçlıyor. Sosyal medya kullanımında da devrim yaptıklarını iddia ediyorlar, fikir gerçekten yaratıcı ve Türkiye gibi sosyal ağ kullanmayı seven ülkelerde popüler olabilecek kapasitede. En yakın tatil planımda Planely’ye de kayıt yaptırmaya karar verdim :)

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>