Bonuslu Avea ve Virali


 

Batesmotelpro grubunu pazarlamayla veya sosyal medyayla ilgilenen birçok insan duymuştur. Çektikleri çoğunlukla gençlere hitap eden eğlenceli ve müzikal videolarıyla kendilerine belli bir hayran kitlesi edindiler. Viral kampanyaların ve ağızdan ağıza pazarlamanın (WOMM) önemini geç de olsa anlayan firmalar ise bu mecraları onlar adına kullanabilecek genç gruplara yöneldiler. Batesmotelpro da bu açıktan zekice faydalandı ve bugüne kadar Efes Pilsen, gençturkcell vs gibi birçok önemli markaya viral videolar hazırladılar.

Bu sipariş sistemine dönüşme haline şüpheyle yaklaşsam da firmaların gençlikle temas kurmalarını kolaylaştırdıkları bir gerçek. Son videolarından biri olan Işık Hızı Bilekliği de, bazı telepazarlama uygulamaları ile dalga geçerek aslında yeni bir ürün olan Bonuslu Avea’nın duyurumunu yapıyor. Işık hızında hareket etmemizi sağlayan bir bilekliği ne kadar arzularsak, telefonumuzu yaklaştırarak ödeme yaptığımız bir kartı da o kadar arzularız fikrinden yola çıkılan eğenceli bir video olmuş.

[HTML1]

Bonus Kart işlevi eklenen Avea simkart, marka ortaklığı denen kavramın örneklerinden biri. Bu tip ortaklıklar, alanında önemli iki markanın hem isim ve hem de teknolojilerini birleştirerek ek bir değer yaratma çabası. Bonus’un da bu tip ortaklıkları çok sayıda kullandığını ve iyi yönettiğini söyleyebiliriz. Bu viralle ilgili eleştirim, dalga geçilen ürün ile asıl reklamı yapılan ürün arasında sağlam bir bağlantı kurulamayarak tanıtımın en sona atılması ve tam eğlenceli kısım bittiğinde ilk defa bizim tanıtılan ürünün görmemiz. Tabi viral tanıtım, ürünün başarısının sadece bir ayağıdır, bulunabilirlik ve kullanım kolaylığı gibi birçok faktörle birleştirilebilirse uzun vadeli başarısını gösterecektir.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>