Diesel Ayakkabılar Koşmak İçin Değilmiş


 

Diesel’i her ne kadar ürün anlamında hayatıma fazla sokmasam da reklamları, websiteleri ve mağaza tasarımları kişisel ilk 3’üme rahat rahat girecek derecede yaratıcı. Marketoloji’ye de sık sık konu olan Diesel, Be Stupid ve Sex Sells kampanyalarıyla çok ses getirmişti.

Bu sonbaharda ise yine çılgın bir reklam serisine imza atıyorlar. Bu yeni kampanya İngilizce tabiriyle “kicking ass” kampanyası. Diesel’in kotlardan sonra en önemli ve prestijli ürün grubu olan spor ayakkabılar aslında koşmak için değil, tekmelemek içinmiş.

Diesel’in websitesinde bu kampanyanın nasıl dallanıp budaklandığını, nasıl popoya en iyi tekme atılır 3 boyutlu videolarını, kimlerin tekmeleneceğini ve popolar diyarını anlatan videoları izleyebilirsiniz. Özellikle 3 boyutlu reklam ile sinema salonlarına reklam verirlerse çok ses getireceğinden eminim.

Şimdilik her gürültüde polis çağıran komşu ve üçüncü dünya diktatörleri (!) pahalı Diesel spor ayakkabımızla tekme atabileceklerimiz arasında…

[HTML1]
Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>