İnternetteki En Pahalı Alan Adları


 

Alan adı bir web sitesinin İnternet’teki adı ve adresidir (Wikipedia). İnternet hayatımızın önemli bir parçası olmuşken web sitesi sahiplerinin internette aranıp bulunmak konusundaki kaygıları ve çabaları aynı oranda arttı. En kolay akılda kalan alan adları ciddi meblalara alıcı buluyor artık. Alan adlarının satışa çıktığı ilk yıllarda 2, 3 ve 4 harfli tüm kombinasyonlar bitmişti. Şu anda ise 5 harfli rassal olarak seçeceğiniz bir harfler dizisinin alan adı olarak alınmamış olma ihtimali çok düşük. Sedo.com domain pazarının en önde gelen sitelerinden. Sitede bir çok alan adı (biraz yüksek fiyatlara) yeni sahiplerini bekliyor.

Geçtiğimiz ay Sex.com 13 milyon dolarlık satışıyla bu alandaki rekoru kırdı. Bakalım Sex.com’dan sonra en pahalı domain adresleri hangileriymiş ve hangi yıllarda satışları gerçekleştirilmiş:

Kaynak: Sex.com Sells – The Economist

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>