Sosyal Medyanın Tatil Modu


 

Facebook’ta hepimizin, sürekli @Barcelona, @Bodrum statusleriyle meşhur arkadaşlarımız vardır veya sürekli elinde kokteyllerle veya yatlarda, teknelerde pozlarını yükleyenlerini takip ediyoruzdur… Ben de iş amacıyla da olsa 4 günlüğüne bir tatil beldesinde kaldım ve rutine binen sosyal medya paylaşımlarım bir anda boyut değiştirdi. Foursquare’de otel belirtmeler, havuz resimlerini Facebook’a yüklemeler, Twitter için kaynak tarayamama gibi sıkıntılar derken fazla mı paylaştım – fazla mı yokoldum gibi sorular belirdi. Mashable’da link verilen bir CNN yazısının bu sorunu biraz da olsa yola koyduğunu gördüm ve paylaşmak istedim.
Özetle bu yazıda, tatile gidenlerin iş arkadaşlarını veya akrabalarını kıskançlıktan çatlatmadan sosyal medyayı nasıl kullanacaklarına dair 3 ipucu verilmiş:

1. Yükleyeceğiniz fotoğrafları akıllıca seçin: Birbirinin aynısı onlarca fotoğrafı art arda yükleyerek antipatik olmayın.

2. Rehber niteliğinde konum paylaşın: Foursquare’de ufak ipuçlarıyla beraber lokasyonunuzu belirtmeniz gerekli havayı atmanız için yeterlidir…

3. İnsanlara gittiğinizi haber verin: “Bu hafta şehir dışındayım” gibi kısa bir tweet işinizi görecektir.

Bu öneriler tamamen işe yarar mı bilmem ama belki de en güzeli bu platformları tamamen kafamızdan çıkarabilecek kadar dinlenebilmek.

Benzer Yazılar

4 Responses to Sosyal Medyanın Tatil Modu
 1. muhammet

  Bu kısma bayıldım: “belki de en güzeli bu platformları tamamen kafamızdan çıkarabilecek kadar dinlenebilmek.”

 2. Ezgi Merdin

  Kesinlikle! :)

 3. Trackback: read more here
  ... [Trackback]... [...] There you will find 78585 more Infos: marketoloji.com/2010/10/28/so... shredderservice.net
 4. Trackback: ex terug
  ... [Trackback]... [...] Read More: marketoloji.com/2010/10/28/sosyal-medyanin-tatil-modu/ [... ex-terugwinnen.nl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>