Marketoloji’de Olanlar Bitenler


 

Marketoloji’de son günlerde bazı değişiklikler oldu, belki farketmişsinizdir. Bu değişiklikleri sizlerle paylaşmak istedik :)

Öncelikle, Helin ve Berna arkadaşlarımız yoğunlukları nedeniyle aramızdan ayrıldı. Kendilerine Marketoloji’ye olan katkılarından dolayı teşekkür eder, kariyerlerinde başarılar dileriz.

Aramıza 3 yeni arkadaş katıldı. Bu arkadaşların kısa profillerini aşağıda bulabilirsiniz:

Cem Berk Aydın
İstanbul Erkek Lisesi mezunu. Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği öğrencisi. Aralarında icinigoster.com, ramazanpidesi.com, Sınav Bitmez gibi viral kampanyaların/videoların da bulunduğu bir süreç sonucunda Samsung Mobilers 2010 galibi, Global Mobilers toplantısında Aralık 2010’da Türkiye’yi temsilen bulunacak. Ağustos 2010’dan bu yana Colgate Palmolive pazarlama departmanında staj yapıyor.

Müzehher Çiğdem Hacıince
Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 2010 yılında mezun olan Müzehher Çiğdem Hacıince, üniversite eğitimi süresince ‘Değer Zinciri Yönetimi’ (Value Chain Management) alanında uzmanlaştı. Üniversite döneminde özellikle üretim kısımlarına ilgi duyup, stajları boyunca maliyet yönetimi/kontrolü ve kalite yönetimi kısımlarında çalıştı ve halen de üretim sektöründe çalışıyor. Bu kadar operasyon yönetiminin içinde pazarlama ne alaka derseniz, o da üniversitede aldığı stratejik pazarlama dersiyle alakalı ve bu konuya ilgi duymasıyla. Özetle pazarlamanın direkt içinde olmadan, üretim-pazarlama köprüsünü sağlam kurmak isteyerek, pazarlama dünyasını da kaçırmak istemeyenlerden.

Nüket İyigün
1985 İzmir doğumlu olan Nüket İyigün, 2003 yılında DEÜ’ de başladığı Endüstri Mühendisliği eğitimini 2006-2007 yıllarında Erasmus Değişim Programı’na katılırak Viyana Ekonomi Üniversitesi (Yönetim Bilişim Sistemleri) ve Viyana Teknik Üniversitesi’nde ( Endüstri Mühendisliği ) tamamladı. Daha sonra İstanbul’a dönüp Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nde yüksek lisansa ve asistanlığa başladı. Temmuz 2008’den itibaren Eczacıbaşı İntema Yapı ürünleri Satış ve Pazarlama şirketinde IT Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. Bu dönem içerisinde kurumsal portal üzerinde djital pazarlama, online satış ve inovasyon alanlarında çalışarak; sistem analistliği, editörlük ve portal yöneticiliği yaptı. 2010 Nisan ayında Reysaş gurubuna Yönetimsel Projeler Uzmanı olarak geçiş yaptıktan sonra burada lojistik projelerinin takibinin yanı sıra, Reysaş GYO şirketinin Halka Arz sürecinde halka ilişkiler ve reklam süreçlerinin yönetiminde yer aldı. Nüket şu anda Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek lisans tezini tamalamaya çalışıyor.

Bir haber de benden. Geçtiğimiz ay itibariyle Facebook Dublin ofisinde çalışmaya başladım. Taşınma öncesi ve sonrası süreçte çok yoğun olduğum için yeteri kadar zaman ayıramadım Marketoloji’ye. Önümüzdeki dönemde elimden geldiğince yazılarıma devam etmeye çalışacağım.

Marketoloji ekibi adına,
Mert Canlı

Benzer Yazılar

2 Responses to Marketoloji’de Olanlar Bitenler
  1. Engin Bali

    yeni katılan arkadaşlara buradan da başarılar diliyorum!=)

  2. seda akkurt

    hayırlı olsun arkadaşlar. hoşgeldiniz :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>