FCUK Youtique (YouTube Boutique)


 

FCUK (French Connection UK) YouTube’u kullanarak yarattığı YouTique (=Youtube Boutique) ile kısa sürede çok ses getirdi. Mantık aslında oldukça basit.

  1. YouTube’da YOUTIQUE isimli bir sayfa oluşturulur.
  2. FCUK ürünlerini tanıtan ve sonunda çekici bir mankenin üzerinde o kıyafetleri görebileceğiniz videolar çekilir. İzleyiciler satın alma kararlarına videoyu izledikleri sırada karar vermektedir, bu nedenle bu videolar etkileyici olmalıdır, ki bana kalırsa Youtique videoları tam da olması gerektiği gibi…
  3. Videolardaki ürünlere ‘Satın al’ pop-up butonları eklenir. Bu butonları tıklayanlar bir anda kendilerini FCUK’un websitesinde üzerine tıkladıkları ürünün rengini ve bedenini seçerken bulurlar=)

Youtique kampanyasının en güzel tarafı müşterileri kestirme yoldan ürünü satın almaya yönlendirmesi ve bunu eğlenceli bir şekilde yapması. Sosyal medya enstrümanları kullanılarak yaratılan diğer kampanyaların müşterileri bu aşamaya getirmek için çok daha çaba sarfettiklerine eminim. İşte bu yüzden rahatlıkla söyleyebilirim ki Youtique öncü bir kampanyadır ve daha uzunca bir süre kendisinden söz ettirecektir.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>