Batesmotelpro’dan Yeni Viral


 

2006’da Sütü Seven Kamyoncu videosuyla tanıştığımız Batesmotelpro ekibi, viral videolar konusunda hızını almış gibi görünüyor. Yaz başında Efes Pilsen’in “Bira Keyfimi Kaçırma” kampanyası dahilinde oldukça başarılı bir viral olan Buz Gibi Biraderler videosuna imza atan ekip, akılda kalan bir video yaratmayı başarmıştı. Bu defa ise Tuttur.com’un tanıtımının yapıldığı yepyeni bir şarkıyla karşımızdalar.

Bu kadar başarılı ve ünlü hale gelmelerini oldukça eğlenceli olmalarının yanında, öncelikle kendileri eğleniyor olmalarına bağlıyorum. Sinerjilerini ve enerjilerini karşı tarafa yansıtabildikleri için, bir taraftan reklam yapılıyor olduğunda dahi, samimiyetlerini kaybetmiyorlar.

Buz Gibi Birderler gibi, Facebook’taki videosunun HD kalitede olduğu dikkatimi çekti. Sanırım çekim aşaması için yeterli kaynağa da erişmişler fakat, bu ev kamerasıyla çektikleri videoların amatör tadını biraz arattı bende. Daha samimi bir hava yaratıyordu. Bir de bu videoyu, Buz Gibi Biraderler kadar yaratıcı ve eğlenceli de bulmadığımı itiraf etmem gerekli. Fakat durum Cem Yılmaz haline dönüşmüş, ekibin yaptığı video muhteşem olmasa da, onlara gülmeye alıştığımız için bizi eğlendiriyor.

Bu videolarda herkesin aşina olduğu yüzleri kullanmak akıllıca geliyor çünkü, sadece Batesmotelpro’nun yeni videosu olması bile belli bir paylaşım oranını beraberinde getiriyor. Fakat ilk video gerçekten yaratıcı ve süper bir fikir olurken, benzer işlerle kendilerini tekrar etmiş duruma düşüyorlar. Bu da etkinliğini düşürüyor.

Yine de ortalamanın üzerinde, keyifli bir video olmuş. Hedef kitlesine ulaşacak ve siteye yönlendirecek gibi görünüyor. Ekibin yine ellerine sağlık!

[HTML1]

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>