Ulusal Pazarlama Kongresi Yaklaşıyor


 

En iyi pazarlama blogu seçilmenin verdiği sorumlulukla pazarlamaya dair her konuda yazı yazmaya devam ediyoruz :)

Pazarlamayla bir şekilde uğraşan herkesin ilgisini çekeceğini düşündüğüm Ulusal Pazarlama Kongresi’nin 15. si bu sene 26-29 Ekim tarihleri arasında Kuşadası Pine Bay Resort Otel’de gerçekleştiriliyor. Bu senenin ev sahibi Dokuz Eylül Üniversitesi aylar öncesinden düzenlemeleri yapmaya başladı ve gerçekten güncel bir program hazırladı.

Bu senenin konusu “Bilgi ve İletişim Çağında Pazarlama ve Tüketici” olduğundan  sosyal medya, çevrimiçi ortamlar ve mobil pazarlama gibi birçok güncel konuda, Türkiye’nin birçok ilindeki üniversitelerden öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri araştırmalarını paylaşacaklar.

Benim de bir sunum gerçekleştireceğim bu büyük çaplı kongredeki ilgi çekici bazı sunum başlıkları şöyle:

“TV Reklamlarinda Kullanilan Dikkat Çekici Araç ve Yöntemlerdeki Değişim: Kristal Elma Ödülü Almış Gıda Reklamlarinin Nitel Analizi”

“Viral Pazarlama ve Karalayici Elektronik İletilerin Ürün ya da Marka Kullanma ve Satin Alma Davranişina Olan Etkileri: Ampirik Bir Araştırma”

Facebook Kullanıcılarının Facebook’ta Yayınlanan Reklam Türlerine Yönelik Tutum Analizi”

Başlıklardan da anlaşılabileceği gibi akademinin uygulamalardan kopuk olduğunu savunanları oldukça şaşırtacak, çok güncel araştırmalar sunulacak bu kongrede. Kayıtlar hala devam ediyor. Kongrenin resmi web sitesi bu linkte.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>