Pull & Bear’da İmaj Değişikliği


 

Geçen yıl Little Big’in imaj değişikliği ile ilgili bir yazı yazmıştım. Yazıda Little Big’in bu imaj değişikliğinin (en azından benim açımdan) ne kadar başarılı bir hamle olduğundan bahsetmiştim.

Halen giyim alışverişi konusuna antipati duyan birisiyim ancak bazı mağazalar da ister istemez ilgimi çekiyor. Pull and Bear (artık Pull&Bear) da bu mağazalardan birisi. Pull & Bear’ın Cevahir Alışveriş Merkezi’ndeki mağazasının içi çok loş ve kasvetliydi. Açıkçası benim gibi giyim alışverişinden hazetmeyen birisinin mağazaya girip uyuklamaya başlaması 3 dakikayı bulmuyordu. O bakımdan içeridekilere de pek dikkat etmez, çok işim düşmediğinde de uğramazdım.

Bugün capcanlı renklerle ve farklı bir logoyla karşıladı beni Pull & Bear. Mağazanın içi ışıl ışıl. Eski logonun aksine dev puntolarla hazırlanmış logo ile marka için yeni bir yol çizilmiş. Nişantaşı’ndaki mağazalarında henüz bu değişiklik ile ilgili gözlemim olmadı ancak Cevahir’deki bu değişim hoşuma gitti. Belki tek itirazım logonun fontunun biraz Colin’sinkine benzemesi ve fazla düz olması. Daha farklı ve coşku uyandıran bir font kullanabilirlerdi sanki.

Not: Yazıdaki Pull and Bear logosu eski versiyondur.

Benzer Yazılar

2 Responses to Pull & Bear’da İmaj Değişikliği
  1. Burak Arslan

    pull & bear gerçekten de çok güzel ürünleri olan bir marka… Ben çok beğeniyorum ama Türkiye’de fazla mağazası yok daha çok açmalılar. Ayırca evet cevahir mağazası çok güzel olmuş…

  2. Ahmet Işık

    İzmir’de Forum Bornova mağazası için ben öyle düşünmüyorum. loş ve kasvetli gibi görünen mağazada alışveriş yapmak çok rahat oluyor. Çok fazla ışıklı ve cancanlı dekorasyona sahip yerlerde göz yorgunluğu ve aradığınızı bulamıyormuş gibi bir his ve karmaşık gözüküyor. (Bu şahsi fikrimdir.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>