Eyvah, İş İlanları da Reklam!


 

“Biz sizi ararız, pozisyona Princess Wedding Dresses onlineuygun görülmediniz, başka bir adayla anlaştık, pozisyon için en iyi eleman olabilirsiniz ama uygun değilsiniz…” İşverenlerin adayları reddetme bahaneleri uzayıp giderken, genç nesil umudunu kaybediyor.

Ama üzülmeyin, o ilanların birçoğu zaten reklam! Evet, ne Princess Wedding Dresses onlinePrincess Wedding Dresses online yazık ki bazı firmaların bu şekilde yıllık planları dahi bulunuyor. Hem de Ocak 2011’de iki ilan, Eylül 2011’de üç iş ilanı girilecek gibi profesyonel medya planlama desteğiyle…

Peki ama koskoca diye tabir ettiğimiz, gerekirse tüm kariyer, eğitim hayatımızı kendilerine göre yönlendirdiğimiz şirketler neden böyle bir oyuna ihtiyaç duyar? Tabi ki daha çok aday sitelerine tıklasın, tanınsınlar, hatta kendilerini hatırlatıp egolarını tatmin etsinler diye.

İşsizlik oranının bu denli yüksek olduğu ülkemizde kalifiye elemanların hevesini-gururunu kırmak, üzmek pahasına gerçekleştirilen bu harika (!) reklam hamlesi etik değil etik olmasına ama binlerce adayın iş ilanları sayesinde şirketlerle çok daha yakından ilgilendiği acı bir gerçek. Yani reklam ölçümüne bakarsak sonuç süper, gayet etkili!

Hepimiz uzunlu, kısalı bir işsizlik dönemi geçirmişizdir. Tatsız ve tedirgin geçen bu dönemlerde moral bozmamak en önemli kriter olsa gerek. Sonuçta bir yıl aynı ilanı kariyer.net te tutup ben reklamım diye bağıranı da var, gerçekten eleman ilanı vereni de.

Siz en iyisi aktif olarak çalışırken de ilanları takip edin, eninde sonunda mimleyeceğiniz, aa yine mi siz diyeceğiniz şirketler olacaktır. Onları kendi silahlarıyla vurun ve “ben size sonra cv yollarım, kriterlerime uygun değilsiniz” deyip geçin ;)

Benzer Yazılar

2 Responses to Eyvah, İş İlanları da Reklam!
  1. Adil Dilek

    Dediğiniz örneklerle çok karşılaştım fakat hiç reklam olacağı aklıma gelmemişti. Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

  2. Kaan

    Gerçekten çok farklı ve çok doğru bir bakış açısı. Bu konuda bilgi sahibi olmayan bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>