Cornetto’dan Bir Outdoor Oyun Örneği


 

SonyEricsson’un İstiklal Caddesi aktivitesinden bahsetmişken bu yaz Galatasaray Meydanı’nda her geçenin dikkatini çeken ve gerek müziği gerekse görsel çekiciliğiyle farklılaşmış Cornetto etkinliklerinden bahsetmeden geçemeyeceğim.

Bu yaz Magnum markası için Magnum Gold kampanyasını yürüten Algida, asıl ağırlığı Cornetto marka grubuna vermiş gibi görünüyor. Yaza yaklaşırken yapılan Bir Sana Bir Aşkına kampanyasından sonra bu yaz heryerde Aş Kendini Gel Aşka sloganıyla Cornetto reklamları, aktiviteleri vs görmek mümkün. Markanın websitesinden tüm oyunlar, bloglar, kampanyalar takip edilebilir.

Benim ilgimi çeken ise Galatasaray Meydanı’nda Yapı Kredi Yayınları’nın bulunduğu binanın tüm yan cephesinde oynatılan dev oyun. Meydandaki aktivite alanında bir yandan Bedük imzalı Aş Kendini Gel Aşka şarkısı dinletilirken bir yandan da toplanan kalabalık kendilerine gelen SMS şifresi ile duvardaki dev labirentte karakterini oynatıyor veya bedava Cornetto promosyonlarından faydalanabiliyor.

Viral kampanyaların asıl amacı olan yayılma ise şüphesiz ki toplanan kalabalığın yaptığı fotoğraf ve video çekimlerinden kısa sürede sağlanacak. Oldukça eğlenceli ve renkli bir aktivite, üstelik ürünü gözümüze sokmak yerine renksiz ve gri bir bina etrafında bir heyecan dalgası yaratabiliyor. Birden fazla iletişim aracını bu büyük kampanyaya dahil eden Unilever-Algida’ya tebrikler.

*not:  Bu etkinlik binadaki projeksiyonun düzgün çalışması için güneş battıktan sonra 21.30-24.00 saatleri arasında uygulanabiliyor.

[HTML1]

Benzer Yazılar

2 Responses to Cornetto’dan Bir Outdoor Oyun Örneği
  1. ... [Trackback]... [...] Read More: marketoloji.com/2010/08/10/cornettodan-bir-outdoor-oyun-... pretpersonnelmeilleurtaux.net
  2. ... [Trackback]... [...] Read More Infos here: marketoloji.com/2010/08/10/cornettodan-bir-ou... tatuaggiandtattoo.blogspot.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>