T-Mobile Macaristan’dan Mükemmel Bir Event


 

Aylardır Budapeste’de olmama rağmen henüz burada gördüğüm bir çalışmayı Marketoloji’ye taşımamıştım. Bu kez taşımam gerektiğini düşündüm çünkü gerçekten de çok beğendim ve sonuçlarının etkileyiciliği de beni buna ikna etti.

Kısaca bahsetmek gerekirse, T-Mobile Budapeşte’nin akşam saatlerinde en kalabalık yeri olan Gödör’de bir kampanyaya başladı. Gödör, hava güzel olduğunda insanların içeceklerini alıp dışarıda oturdukları güzel bir yer ve T-Mobile burada kendi Facebook sayfasının canlı versiyonu olan aşağıdaki platformu kurdu.

Olay şu; Facebook’a girip T-Mobile’ın bu event için açtığı hayran sayfasını (Facebookozz az utcan)beğeniyorsunuz, sonra bu sayfanın duvarına istediğiniz herhangi bir şeyi yazıyorsunuz. Tabi ki küfür içerikli, aşırıya kaçan ya da azınlıklara saldırı özelliği taşıyan yazılara izin verilmiyor. Arkada çalışan 20 kişilik bir ekip de bu sayfanın duvarına yazılanları yukarıdaki platforma uygun hale getiriyor. Her wall post için hazırlanmış dikdörtgen plakalarda önce profil sahibinin resmini çiziyorlar, sonra da Facebook sayfasının duvarına yazılmış yazıyı aynı şekilde bu dikdörtgen plakaya yazıyorlar. 3 kişilik bir ekip de sürekli bu plakalardan yenilerini en üste koyarken eskileri de aşağıdan çıkarıyorlar.

4 gün önce başlayan bu event’e şimdiye kadar binlerce insan aktif olarak katılarak bu sayfanın duvarına bieşeyler yazdı. Uygulaması kolay, keyifli ve başarılı bir kampanyaya imza attığı için T-Mobile’ı tebrik ediyorum. Hayran sayısını bu 4 günlük sürede 6000’in üzerine çıkarmayı başarması da çok önemli. Hep dediğim gibi, artık bir iPhone ya da iPad gibi bir ödül koyarak hayran sayısı artırmanın modası çoktan geçti. İnsanları eğlendirdiğiniz için hayran sayfanıza üye oluyorlarsa o zaman onları gerçekten kazanmışsınız demektir.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>