İçini Göster Virali


 

Bir paylaşım sayesinde ulaştığım bu viral siteyi yaratıcı buldum.  Paylaşmadan ve değerlendirmeden önce projenin sonlandırılmasını bekledim, nasıl tamamlanacağını merak ettim.

İlgi çekmek için güzel 3 kızı kullanan bu site, bir süre boyunca (geri sayım şeklinde ilerlediği için ne kadar süre olduğunu bilmiyorum) oylamada en çok oyu alan kızın içini göstereceğini iddia ediyordu. Bunu ise bir HD çekim yapabilen kamera ile gerçekleştireceklerini söylüyordu. Pamuğun normal ekran üzerinden HD çekim yapabilen kamera ile kayıt yapıldığında görünmediğini deney ile gösteriyorlardı.

Site tam istediği ilgiyi elde ettiği esnada geri sayımı tamamladı. Bir açıdan güzel bir zamanlama olmakla birlikte biraz daha uzun bir süre ile çok daha fazla kişiye ulaşabilirlerdi. Bence zaman sınırlaması yerine, belli bir oy miktarına ulaşmayı hedef koyulsaydı daha iyi bir ölçüm olabilirdi.

Basit, komik ve eğlenceli bir fikir olduğu ve amatör görüntüler samimi durduğu için ekibi kutluyorum. Telefonun proje kanıtlanırken oynaması, ufak tefek hatalar daha da sevimli kılmış.

Sonlandığında bu viralin aslında Samsung‘un HD çekim yapabilen telefonları ile ilgili olduğunu öğrendik. Üniversitelerde ekipler oluşturularak projeler gerçekleştiren Samsung Mobilers kapsamındaki projeyi sunan kişi aslında viral amaçlı olmadığını, viralin ne olduğunu bilmediğini açıklasa da, amacına ulaşmış görünüyor.

[HTML1]

Benzer Yazılar

2 Responses to İçini Göster Virali
  1. Mert Canlı

    Merak ediyorum, markalar cidden bu tarz virallerin işe yarayacağını düşünüyorlar mı? Açıkçası çok kötü bir viral çalışması olduğunu düşünüyorum. İnsanların dürtülerini harekete geçirerek heyecanlandıran, peşinden koşturan sonra da ‘şaka şaka, ama bir ürün var bak o çok güzel kesin al’ demenin en ufak bir özendiriciliği yok. Aksine bu tarz kampanyalar insanları o markalardan soğutuyor. Düpedüz yalan söylediğiniz kitle size bir daha inanır mı? Hele ki bunu insanların en doğal dürtülerini kullanarak yapıyorsanız. Arkadaş videoda sözlük filan diye gevelemiş ancak sözlüklere girerseniz bu kampanya konusunda yazılmış onlarca negatif yorumu bir çırpıda okuyabilirsiniz.

  2. Engin bali

    Kisa vadeli dusunmenin zararlarini sokra gorurler bence de…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>