Gerilla Pazarlama, Flashmob ve Bağdat Caddesi


 

Açıkhava reklamcılığına ek olarak artık hayatımızda bir de açıkhava pazarlama aktiviteleri var. Eskiden broşür dağıtmaktan öteye gidemeyen açıkhava kullanımı artık çok daha önemli ve gittikçe de daha yaratıcı örneklerini görmeye başlıyoruz.

Havaların ısınması ve yazın gelişiyle beraber (her ne kadar yağmurdan sekteye uğrasa da) Taksim İstiklal Caddesi ve Bağdat Caddesi gibi en kalabalık noktalarda farklı birçok gerilla pazarlama ve tanıtım aktivitesi görür olduk.

Örneğin geçtiğimiz haftasonu First’ün iki farklı tatlı yeni sakızı First Shift için Depo Dans ve Youth Republic ortaklığıyla gerçekleştirilen bir dans gösterisi birden Bağdat Caddesi’nde beliriverdi.

Onun iki adım ötesinde ise Sony PlayStation oyunu ModNation tanıtımı yapan küçük bir grubun önünden geçmek mümkündü.

Hemen karşı kaldırımda ise altın rengi bir Bentley caddenin üstünde cam bir koruma içerisinde öylece duruyordu ki bu da Magnum’un yeni Gold kampanyası için şehre yerleştirilen arabalardan biriydi.

Bu aylarda sokaklarda ve caddelerde daha renkli birçok aktiviteyle karşılaşacağımızı umuyorum ve ancak yaratıcı ve ince düşünülmüş kampanyaların aradan sıyrılıp akıllarda kalacağını düşünüyorum.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>