Biletix’in iPhone Uygulaması Yayında


 

Cep telefonundan bilet satın alma işlemi sanırım çok yakın zamanda hayatımızın bir parçası olacak. İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte bilet satın almak için gişelere gitmemize gerek kalmamıştı (en azından biletler tükenmeden). Artık bilgisayara da ihtiyaç duymayacağız gibi görünüyor. Biletix’in iPhone uygulaması ile birlikte tüm etkinlikleri kolayca listeleyebiliyor, yerimizi seçebiliyor ve satın alabiliyoruz. Uygulama ile yapabileceklerimiz bununla da sınırlı değil. Etkinlik ve sanatçı ile ilgili detaylı bilgilere, görsellere veya videolara bu uygulama sayesinde mobil olarak ulaşabiliyoruz. ‘Yakınımda’ özelliği ile 15 km mesafede olan tüm etkinlikleri de görüntüleyebiliyoruz. Ayrıca özel promosyonlarla anlık indirimler de mevcut. Sanırım bu özelliği biraz açmamız lazım. Yerimizi belirleyebilme özelliği ile yakınımızdaki etkinliklerde eğer satılmamış biletler varsa bize bu biletleri cazip fiyatlarla satma opsiyonu çok başarılı olur. Eğer bu tarz bir promosyon kampanyasının önemini etkinlik organizatörleri kavrayabilirlerse atıl kapasite sorununa iyi bir çözüm olur. Özellikle mobil barkod ile bileti telefona gönderme opsiyonu da müthiş. Artık biletleri bastırmamıza da gerek kalmayacak (hali hazırda internet uygulamalarında bunu yapıyorlar mı bilmiyorum, en son bilet aldığımda yapmıyorlardı). Bunların yanı sıra, biletimizi aldıktan sonra mekanı bulamama derdimiz de ortadan kalkıyor. Uygulama sayesinde harita üzerinde mekanı görebiliyor ve rahatlıkla mekana ulaşabiliyoruz.

iPhone uygulamasının en başarılı olabileceği hizmet sektörünün bu alt dalında (bilet satışı) en azından teoride başarılı bir uygulama yaratılmış. Henüz bir iPhone’um olmadığı için uygulamayı tecrübe edemedim :) Ancak iPhone 4’ü ilk elime aldığım anda indireceğim ilk uygulamalardan birisi olacağı kesin. En azından denemeye değer. Kullandıktan sonra da ayrıca yorumlarımı sizinle paylaşacağım.

Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>