Bi'Büyük Fest


 

Geçtiğimiz hafta Biletix”te dikkatimi çeken bir etkinlik de Bi” Büyük Fest”ti. Tam hiçbir yerde duyurulmadı hayret derken bu hafta Hürriyet”e verilen tam sayfa ilan ile etkinliği artık tamamen yaydıklarını farkettim. Evet, Bi” Büyük Fest, Yeni Rakı sponsorluğunda Turkcell Kuruçeşme Arena”da gerçekleştirilecek bir rakı ve meze festivali. Zaten bu yazı yayınlandığı sıralarda da gerçekleşiyor olmalı. Ayrıca binlerce meze türü ile Guinness Rekorlar Kitabı”na Dünyanın En Uzun Meze Büfesi olarak girme girişimi yapılacakmış.

Benim değinmek istediğim nokta festivalin sosyal medya kullanımı. Öncelikle “Sofraların Başkenti” adıyla gerçekten kaliteli ve kapsamlı bir websitesi hazırlanmış etkinlik için. Ayrıca bloggerları harekete geçirmek için bir meze gönderme yarışması yapılmış ve yiyecek içecek alanındaki bloglarda yayınlanan meze tariflerinden ilk 10 blogger sahibine festivale katılma hakkı verilmiş. Böylece bloglar bu sitede yayınlanırken festival de sosyal medyada kendine daha çok yer bulmuş oluyor.

Ayrıca sitede İstanbul meyhaneleri interaktif haritası, rakı kültürü hakkında ödüllü testlere yer verilmiş. Websitesine ek olarak etkinliğin kendi da hazırlanmış. Etkinliği gün gün twitter”dan hashtagiyle takip etmek mümkün. Özellikle şu anda oldukça yoğun twitler geliyor etkinlikten.  Konserlerin ve rekor denemesinin nasıl geçeceğini bilemiyorum ancak belki diğer etkinlikler ve markalar için sosyal medya kullanımına örnek olabilir.

Çok benzer bir stratejinin izlendiği Mezeler Efeleniyor ise Efe markalı rakı grubunun son kampanyası.

Benzer Yazılar

One Response to Bi'Büyük Fest
  1. Ozan Tatar

    Sofraların Başkenti adlı siteye girdim netbookumla. Ancak netbooklar düşünülmemiş gibi. Sorun var sitede sanki. Bu arada etkinlik gerçekten de çok başarılı. Mey İçki’ye tebrikler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>