Cannes Lions’dan Güzel Haberler!


 

Ezgi’nin şu yazısında bahsettiği, 20-26 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilmekte olan 57. Cannes Uluslararası Reklamcılık Festivali‘nde DDB&Co, CNN Türk için yaptıkları Cameraman reklam çalışması ile Açıkhava kategorisinde Altın Aslan’ı Türkiye’ye getirdi.

Bunun yanı sıra, Açıkhava kategorisinde toplam 11, radyo kategorisinde ise 1 reklam ödüle layık görüldü. Radyo kategorisindeki Bronz Lion’u Loe Burnett alırken, açıkhava kategorisinde Gold Lion alan Cameraman reklamı, basın kategorisinde ise Bronz Lion aldı.

Böyle güzel haberleri duymak insanı mutlu ediyor, umut veriyor. Reklamcılık alanında hala öğrenmemiz gereken çok şey olsa da, artık dünya standartlarıyla, en ünlü reklamlarla boy ölçüşen reklamlar yaratabildiğimizi görmek, yol aldığımızı, sınırlarımızı aşmakta olduğumuzu gösteriyor. Bireysel olarak tanışmasak bile, şu aralar öğrencisi olduğum Portfolio Yaratıcı Reklamcılık kursunun eski üyesi olmaları nedeniyle tanıdığım Orhan Gazi Kandemir, Kerem Çar ve Gökhan Özdemir’i tebrik ediyorum.

İçimizden, aramızdan, birlikte çalıştığımız ajansımızdan, yanımızda oturan arkadaşımızın içinden böyle “Aslan”ların çıkmaya devam etmesini diliyorum.

Ödül kazanan reklamlar şöyle:

OUTDOOR GOLD LION CAMPAIGN
DDB&CO. Istanbul, TURKEY

PRESS BRONZ LION

SILVER LION CAMPAIGN
DDB&CO. Istanbul, TURKEY

BRONZ LION CAMPAIGN
DDB&CO. Istanbul, TURKEY

DDB&CO. Istanbul, TURKEY

DDB&CO. Istanbul, TURKEY

BRONZ LION CAMPAIGN
ISTANBUL TOY MUSEUM / TOY MUSEUM
LEO BURNETT ISTANBUL, TURKEY

Görseller, Elmaaltshift’ten alınmıştır.

Benzer Yazılar

One Response to Cannes Lions’dan Güzel Haberler!
  1. ... [Trackback]... [...] Informations on that Topic: marketoloji.com/2010/06/25/cannes-lions... aandrlandscapes.co.uk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>