Facebook Filmi Posteri Karşınızda!


 

Kurulduktan sonra tüm internet alışkanlıklarımızı değiştiren, bununla da kalmayıp hayatımızın her alanında varlığını hissettiren Facebook‘un Columbia Pictures tarafından yapılan filminin ilk posteri yayınlandı. Ekim ayında gösterime girmesi planlanan ve “The Social Network” isminde olacak filmi David Fincher yönetecek. Posterde de görüldüğü gibi Mark Zuckerberg’i canlandıracak aktör Jesse Eisenberg fiziksel görünüş bakımından doğru seçim olduğu izlenimi yaratıyor.

Film Mark Zuckerberg’in Harvard’ın yurt odalarında Facebook’u yaratmasından başlayarak Facebook’un 500 milyon üye sahibi olduğu ana kadarki gelişmeleri anlatacakmış. Burada beni düşündüren nokta Facebook’un kuruluş aşamasında Mark Zuckerberg’in bu fikri çalmasıyla ilgili ciddi suçlamaların senaryoya ne şekilde ve ne ölçüde yansıtılacağı. Hollywood’da çekilen Irak savaşı, fantastik kahramanlar ve gişe odakli, içeriği çok sıradan ama görsel yönü etkileyici olan 3D filmlerden sıkılanlar için güzel bir alternatif olacağa benziyor. Umarım filmi izlerken bir belgesel havasından çok kahramanlaştırılmış bir gencin hikayesini izleriz. Sanırım usta yönetmen David Fincher da bu yüzden var zaten=)

Son olarak, posterin üzerinde yazan “You don’t get to 500 million friends without making a few enemies” (Birkaç düşman edinmeden 500 milyon arkadaşa ulaşamazsınız) ise Facebook’un son zamanlarda bu kadar tepkiye ve eleştiriye maruz kalmasına karşı bakış açısını özetliyor olsa gerek. 500 milyon üyeli bir ağa sahip olmanın getirdiği sorumluluklar kolay değil tabi. Belki de düşmandan kastı Google’dır. Ne dersiniz?

Benzer Yazılar

One Response to Facebook Filmi Posteri Karşınızda!
  1. ... [Trackback]... [...] Informations on that Topic: marketoloji.com/2010/06/22/facebook-fil... absolutegreencoffee.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>