Cannes Lions, Young Lions, Cyber Lions


 

Bu biraz gecikmiş bir haber-yazı olmakla beraber, Cannes Lions‘un 20-26 Haziran tarihleri arasında yapılması ile de aslında reklamcılar ve pazarlamacılar için oldukça gündemde bir konu. Dünyanın en önemli reklam festivali sayılan Cannes Lions, her ülkeden en yaratıcı reklamcı ve pazarlamacıları bir araya getirebilmek için öncelikle ülke çapında elemeler düzenliyor. Milliyet Gazetesi, Reklamcılık Vakfı ve Marketing Türkiye’nin desteklediği bu yarışmada göze çarpan bir çalışma, Genç Aslanlar İnternet kategorisinde birinci olan Berk Sarper Şenol ve Sedef Heper tarafından gerçekleştirildi. Aldıkları briefe göre, AKUT’un arama kurtarma çalışmalarında destek verecek gönüllüleri çekmek amacıyla bir banner tasarlayan ekip, bu linkteki yaratıcı çalışma ile birinci oldu ve ülkemizi temsil etmek üzere Cannes Lions’a katılma hakkı kazandı. Çalışmanın sadeliği, amaca uygunluğu ve duygusal değer taşıması beni oldukça etkiledi.

Kazanan ekipten Sarper’den aldığım bilgilere göre dünyanın her yerinden, yaklaşık 40 ülkenin birincilerine karşı yarışacak ve yine 24 saat içinde yaratıcı bir internet reklamı üretecekler. Ne yazık ki Türkiye’nin henüz bir birinciliği yok ancak Basın dalında iki sene önce ikincilik aldığımızı belirtti. Bol şans diliyorum ve yarışma sonucunda paylaşılacak yaratıcı işleri şimdiden heyecanla bekliyorum.

Ayrıca bu sene eklenen Genç Pazarlamacılar kategorisi ve yine kısa sürede hazırlatılan pazarlama kampanyası formatı da dikkate değer!


Benzer Yazılar

One Response to Cannes Lions, Young Lions, Cyber Lions
  1. Mert Canlı

    Müthiş bir çalışma olmuş kesinlikle. Özellikle internet başında dünyayı kurtaran bir kitleye dönüşmeye başlamışken daha da anlamlı olmuş. umarım Cannesda da hakettiği değeri görür.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>