Yaratıcı Açık Hava Reklamı: Chang Soda’dan “Fizzy Billboard”


 

Tayland’da gerçekleştirilen bu yaratıcı açıkhava reklamı ile piyasada bilinirliği oldukça düşük olan Chang Soda, hem bilinirliğini hem de rekabeti arttırmayı başarmış.

İzleyeceğiniz videoda, tek marka tarafından domine edilmekte olan bir soda pazarında başka marka sodanın da var olduğunu gösterebilmek için yaptıkları bu “Fizzy Billboard” ile bir ay boyunca ilgi çekmeyi başarmış. Sodanın köpüren özelliğini öne çıkararak, reklamdaki ürünün ne olduğu ile ilgili gerekli imajı tüketicinin zihninde oluştumuşlar. Hem daha önce denememiş tüketicilere ulaşmış, hem de piyasada tek olduğuna inanan Singh Soda’yı rekabet içerisine çekmeyi başarmışlar.

Uzun uzadıya yapılacak PR çalışmaları, dergilere verilen dikkat çekmeyen reklamlar, gereksiz harcanan paralar yerine çok yaratıcı bir çözüm ile kısa sürede etkili sonuç alan bu çalışmayı çok beğendim. PR için en ufak ekstra çaba harcamalarına gerek kalmadığı gibi, istedikleri WOM (Word of Mouth)’a ulaşmışlar, satışta sonuçlarını bile görüntüleyebilmişler. Bence: Harika!

[HTML2]

Benzer Yazılar

One Response to Yaratıcı Açık Hava Reklamı: Chang Soda’dan “Fizzy Billboard”
  1. ... [Trackback]... [...] Read More: marketoloji.com/2010/06/13/yaratici-acik-hava-reklami-ch... gasforum2011.info/info-about-the-lawyers-in-israel.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>