Ülker Kekstra Jölebol Reklamı


 

Son zamanlarda izlediğim en kötü reklamlardan biri olan Kekstra Jölebol reklamında başarısız bulduğum yönler şöyle;

1. Oyuncular ve oyunculuklar; Reklamın hedef kitlesini açık bir şekilde anlayabiliyoruz. Kaykaydan, hiphoptan vs. hoşlanan teenager’lara sesleniliyor. Daha önce de bir çok reklamda aynı yaş kitlesine seslenilmişti. Gürbüz ile Nazlı vardı, Nazlı okul birincisi olarak Gürbüz geldiğinde Kekstra’yı ters çevirmeyi akıl ederek Kekstra’sını Gürbüz ile paylaşmamıştı! Gürbüz ve Nazlı’nın olduğu reklamdan esinlenerek yapılan amatör benzer reklamları internetten rahatlıkla bulabilirsiniz :) Neyse, bu reklamdaki oyuncuların seçimine katılamıyorum. Yoyo gibi bir şeyle oynayan kızın reklamdan pek haberi yok gibi geldi bana.

2. Karakterlerle kek reklamının uyumsuzluğu; Türkiye’de bu tarzdaki gençlerin sayısında bir artış olduğu doğru olabilir, ama merak ediyorum acaba böyle giyinerek kek reklamı yapmak Kekstra’nın satışlarını artırırmı? Bu tarz karakterlerin meyveli bir kek reklamı yapması biraz uyumsuz gibi.

3. Jingle; Çok zorlama bir rap müziği ve “keke bak sen ke ke” ile başlayıp biten sözler yazılmış, ve sonucunda pek olmamış.

4. Genel olarak reklam çekici değil. Gençler, giyimler, mekanlar, müzikler bir araya gelince pek sevimli olmayan bir sonuç çıkmış ortaya.

5. Jölebol da çok güzel bir isim olmamış sanki. Kekstra’nın jölesi ile ön planda olan bir marka olmasına rağmen daha güzel bir isim bulunabilirmiş…

Benzer Yazılar

3 Responses to Ülker Kekstra Jölebol Reklamı
  1. aysel dogan

    aman allahım ben böyle bi reklam duymadım.beynimin içinde çekiyorlar sanki reklamı korkunç 5 yaşındaki kızım bile bu reklam çıktığında ya kanalı değiştiriyor yada tv nin sesini kısıyor bence kaş yapmaya çalışanlar gözü talan etmişler.kesinlikle sizinle aynı fikirdeyim korkunç yani.iyi günler diliyorum.

  2. ... [Trackback]... [...] Informations on that Topic: marketoloji.com/2010/05/30/ulker-kekstr... americana-florist.com/sameday-funeral-sympathy-flower-delivery-7/casket-sprays-home-order-send-44

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>