Sony'den Oyuna Yatırım


 

God of War 3 ile birlikte Sony, Play Station 3 oyunlarına yatırımlarını da arttırdı. Görüldü ki, God of War 3 tek başına Sony”nin LCD ve PS3 satışlarını etkileyebiliyor (en azından tahminim o yönde). God of War serisi Play Station 2″nin en iyi oyunlarından birisi olarak gösteriliyordu. GoW 1-2″yi PS2″de bitirmiş bir Play Station hastası olarak ben de oyuna hayran kalmıştım ve GoW 3″ü dört gözle bekliyordum. GoW 3 için Sony, Türkiye”de daha önce (bir oyun için) eşine benzerine rastlamadığım bir tanıtım kampanyası yürüttü. Daha önce televizyon reklamını sizinle paylaşmıştım. Açıkhavada (Bina kaplama, billboardlar, metro içi reklamlar) ve internette de yoğun olarak oyunun reklamı yapıldı. Sony”den edindiğim bilgiye göre Türkiye”ye gelen ilk parti GoW 3″ün tamamı daha oyunlar Türkiye”ye gelmeden perakendeciler tarafından rezerve edilmiş ve oyun son kullanıcılardan yoğun ilgi görmüş.

Sıkı bir Play Station hayranı ve Sony sempatizanı olarak Sony”nin Play Station”a hak ettiği değeri vermediğini düşünüyorum. Türkiye”de bir fan sitesi kurup, Play Station hayranlarını bu sitede toplayıp, hem PS hem de diğer ürünlerinin iletişimini daha doğru kitleye daha etkin bir şekilde yapabileceği kanısındayım. Ancak Sony”nin belli ürünleri dışındaki ürünlerinde trendi geç takip ettiği gibi, internete de uzun bir süre yabancı kaldı. Şimdilerde sosyal medyada kendini göstermeye çalışsa da çok başarılı olduğunu söyleyemem.

Sony, GoW 3 gibi bir oyunun tanıtımını kapsamlı olarak yapmakla sadece oyunun kendisinin değil, konsolun ve LCD televizyonlarının da satışlarını arttırdı çünkü GoW 3 sadece Play Station 3 için çıktı ve Play Station 3 sadece HD (High Definition) LCD televizyonlarda çalıştırılabiliyor. Bu doğru hamleden sonra, bugün metroda Sony”nin PS3″e özel başka bir oyununun reklamını gördüm. Bu oyun, GoW 3 kadar ünlü değil ve nispeten oyun dünyasını yakından takip eden birisi olarak adını ilk defa duyuyorum. Bu oyundan beklentisi ne yönde Sony”nin bilmiyorum ancak Sony”nin GoW 3″te yakaladığı ivmeyi en az GoW 3 kadar başarılı ve ünlü bir oyun ile devam ettirmesi gerekiyor.

Not: Reklamda adresi verilmiş ancak sitenin içeriği tatmin edici ve güncel değil. Reklamı yapılan oyun bile sitede doğru düzgün vurgulanmamış.

Benzer Yazılar

One Response to Sony'den Oyuna Yatırım
  1. ... [Trackback]... [...] Read More Infos here: marketoloji.com/2010/05/25/sonyden-oyuna-yati... speedingticketsbeater.com/online-school-traffic

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>