Mor Çatı’dan Bir Taşla İki Kuş


 

Mor Çatı için yerleştirilen dış mecra reklamlarının gizli kameralar ile izlenmesi ile oluşturulan bu harika viral video bazı gerçekleri çok net olarak gösteriyor. Çok orijinal ve etkileyici olmuş.

Bu kampanya kapsamında önce çok güzel dış mecra reklamlarıyla bir kitleye ulaşmışlar ve kopan bacaklarıyla kalan kadınlar verilmek istenen mesajı çok net bir şekilde vermiş. Daha sonra ise gizli kameralar ile oluşturdukları viral ile anlatmaya çalıştıkları konunun aslında ne kadar ülkemizin bir gerçeği, bir davranış şekli olduğunu gözler önüne sermeyi başarmışlar.

Bu sayede bir kampanya ile iki farklı mecrayı kullanmayı başarmışlar ve bu iki mecra da birbirinden etkili olmuş. Toplumumuzu bu kadar etkileyen bir konuda, onun davranışlarını böyle iyi anlayan ve tahmin edebilen bir kampanya başarılı olabilirdi. Bunu hazırlayan TBWA İstanbul bu konuda gerçekten harika bir iş başarmış. Umarım bu viral ile videodaki erkek kitlesine de ulaşabilir de bu gerçeği onlara gösterebilirler ve sonunda belki birileri utanmaya başlar.

[HTML1]

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>