Tatil + Maaş = Viral Kampanya


 

Geçen yıl Ocak ayında aylık 25 bin dolar maaşla 6 aylığına Avustralya’nın muazzam güzellikteki adalarına bekçi arandığı yazıldı çizildi. Kampanya kapsamında başvurmak isteyen kişilerin neden bu pozisyona uygun olduklarını anlatan bir video çekmeleri ve siteye yüklemeleri gerekiyordu. Başvuranlar arasında halk oylaması yapıldı ve seçilen 50 kişiden yarışmayı düzenleyen şirket 1 kişi seçti ve bu kişi şu anda bu işin keyfini çıkarıyor. İşe 34.000’den fazla kişi talip oldu ve duyuru medyada büyük ilgi gördü. Birçok gazete ve dergi okurlarına bu “The Best Job”u duyurdu.

Dün bir arkadaşım aradı ve ETS Tur’un benzer bir kampanyasına yaptığı başvuruda ön görüşmeye çağrıldığını söyledi. Biraz konuştuk, kendisini de iyi tanırım, dağlara tırmanmışlığı, dere tepe gezmişliği var, dedim tam sana göre. Sonra düşündüm, kampanyanın ETS ile bağlantısına. ETS, her ne kadar orijinallikten uzak olsa da, bu kampanya ile ilgiyi üzerine topladı kesinlikle. Seçilecek bir çift 15 Haziran-31 Aralık tarihleri arasında Türkiye’yi ve dünyayı gezecek, izlenimlerini blogları vasıtasıyla okuyucularla paylaşacak. Bu süreçte aylık 5 bin liralık gelire sahip olacak çiftin sağlık ve sosyal güvenceleri de ETS Tur tarafından sağlanacak.

ETS Tur’un bu kampanyası, iletişim çalışmalarıyla da desteklendi, medyada da kendisine yer buldu. Kampanya bir tur şirketi için başarılı görünmesiyle birlikte, arzuladıkları marka bilinirliği, marka algısını oluşturabilecekler mi göreceğiz.

The Best Job in the World kampanyasının tanıtım videosu;

[HTML1]

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>