IKEA Türkiye 5. Yıl Kampanyası; IKEA Björtday


 

IKEA’nın Paris metrosunda hazırladığı mükemmel kampanya hakkında Seda burada bu yazıyı yazmıştı. IKEA Türkiye’den de aşağıda anlatacağım başarılı kampanya gelince anlıyorum ki, IKEA sadece insanların ne istediklerini 642-263 anlamakla kalmıyor, insanları mağazalarına nasıl çekeceğini de çok iyi biliyor.

IKEA’nın direk posta yoluyla gönderdiği pastaların çok lezzetli olduğunu öncelikle söylemem gerekiyor. Kolayca hazırlandığı için sadece yemesi değil, hazırlanması da ayrı bir eğlence unsuru olan bu hediyenin çok doğru bir seçim olduğunu söylemekte fayda var. 5%’lik hediye kuponu bana çok az gibi geldi, ama geridönüşlerin ölçülebilmesi açısından kupon gibi bir aracın kullanılması gayet mantıklı. Kampanya sonrası videoları da genelde eleştiririm. Ya müzik seçimleri isabetli değildir, ya da videolar uzun ve sıkıcıdır… Bu kez bence herşey yerli yerinde. Kampanya odukça başarılı ve video da mesajı sıkmadan veriyor.

Ayrıca, 5 dakikada hazırlanan pastayı 5%’lik hediye kuponu ile birlikte 5000 IKEA 070-122 kullanıcısına göndererek de “5. yıl” akıllıca vurgulanıyor.

Tebrikler IKEA ve TBWA Istanbul…

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>