Dünyanın En Yenilikçi Şirketi Facebook


 

Dünyanın en yenilikçi 50 şirketi listesi her sene Fast Company dergisi tarafından yayınlanıyor. Mart sayısını kaçırdığım için MB2-702listeyi inceleme fırsatım olmamıştı ancak arkadaşımdan dergiyi edindim ve inceledim. Fast Company”nin listesine göre dünyanın en yenilikçi şirketi Facebook.

Yıllarca Google”ın arama sonuçlarını kayıt altına alarak ne kadar büyük bir gücü elinde bulundurduğunu konuştuk. Ancak sanırım Google”ı bu konuda geçen tek şirket (veya site) Facebook. 400 milyon kullanıcısı olan Facebook”ta insanların kendi isimleriyle bulunması ve her gün site üzerinde birşeyler paylaşması Facebook”u bilgi açısından en güçlü şirket yapıyor casino width=”128″ height=”300″ class=”alignleft size-medium wp-image-1965″ />diyebiliriz. Bu muazzam gücü yönetebilmek konusunda da oldukça maharetliler. 400 milyon insanın hayatlarında hatrı sayılır bir yer edinen Facebook”un en küçük güvenlik açığının bile çok büyük sonuçlar doğurabileceğini düşünürsek, ne denli zor bir işin üstesinden geldiklerini biraz olsun kavrayabiliriz. Facebook, diğer sitelerin aksine hiç durmuyor, yerinde saymıyor. Yeni özellikler, farklı açılımlar ile statik bir sosyal ağ sitesinden, sürekli trend yaratan ve bu trendi geliştiren bir yapıya büründü. Bu trendi sadece kendi sitesi üzerinden değil, tüm webi kapsayacak şekilde yapıyorlar, ki en son yenilikleri Helin”in de daha önce bahsettiği Open Graph özelliği. Bu trendi, hatırlarsak Facebook Connect ile başlatmışlardı.

Kısacası Facebook, sürekli gelişen, farklılaşan yapısıyla, her gün yeni bir özelliği büyük oranda başarılı bir şekilde insanların kullanımına sunan ve gittikçe daha da popülerleşen bir site. Fast 1T0-035 Company de bu yüzden Facebook”u birinciliğe layık görmüş.

Listenin tamamını buradan inceleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

One Response to Dünyanın En Yenilikçi Şirketi Facebook
  1. ... [Trackback]... [...] There you will find 68639 more Infos: marketoloji.com/2010/05/10/du... howtogrowtall.net/taller-woman-shorter-man-blues/2009/03/26

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>