Virgin Atlantic Airlines, Flying Without Fear


 

Cep telefonları her geçen gün hayatımıza daha fazla nüfuz ediyor ve hep daha akıllı modeller ile karşılaşıyoruz. iPhone gibi akıllı telefonlar kullanıcıların vazgeçilmezleri olmaya başladıkça, markalar da tüketiciye dokunmak için bu cihazlardan vazgeçemez oluyorlar.

iPhone gibi cihazları kullanarak teknolojinin nimetlerinden faydalanan pazarlamacılar, birbirinden yaratıcı ve ilgi çekici uygulamalarla kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Bir taraftan AR – Augmented Reality (Zenginleştirilmiş Gerçeklik) teknolojisi ile kullanıcıya fiziksel ortamla sanal ortamı birleştirme imkanı tanınırken, diğer taraftan birbirinden eğlenceli advergame uygulamaları ile hedef kitlenin kalbi fethedilmeye çalışılıyor ya da birbirinden ilginç iPhone uygulamaları ile kullanıcılara çeşit çeşit fayda sağlanıyor.

Virgin Atlantic Airlines, geliştirdiği bir iPhone uygulaması ile bu noktada dikkatimi çeken şirketlerden. “Flying Without Fear” (Korkusuz Uçmak) iPhone uygulaması, uçmaktan korkanlar için geliştirilmiş ve uçuş korkusu ile başa çıkabilmeyi amaçlayan bir eğitim programı kıvamında. Uçuş öncesi gerginlikleri gidermek için uygulamada bulunan “Rahatlama egzersizleri” ya da akıllara takılan sorulara cevap bulmak için “Sıkça sorulan sorular”, uçma konusunda sıkıntı çeken yolcular için oldukça yararlı görünüyor. 4,99 $ olan uygulamada, uçağın havada neden korkutucu sesler çıkardığının, bütün motorlar durursa ne olacağının ya da türbülansın ne anlama geldiğinin açıklamaları yer alıyor.

Check-in yaptırıp valizlerini teslim etmiş yolcu, bekleme salonunda uçağa alınmayı beklerken birden sıkıntılar basıyor, yavaş yavaş uçuş korkusu bütün benliğini kaplamaya başlıyor. Tam o anda Virgin Atlantic Airlines, bu durumu atlatmasında yolcuya destek oluyor, hem de tam o anda yolcunun yanında bulunan tek ekran olan mobil ile…

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>