Bonus’la Köprüler Bir Günlüğüne Ücretsiz


 

Bonus, 10 yıl önce Garanti Bankası tarafından duyurulduğunda kredi kartı ile alışverişten para kazanma kavramına aşina değildik. Bonus’la birlikte başlayan bu trend giderek büyüdü ve tüm bankaların kredi kartlarında (farklı adlarda) standart bir özellik olarak tükecitilere sunulmaya başlandı. Bonus birkaç yıl öncesine kadar Garanti Bankası’nın bir ürünüyken, Garanti Bankası’ndan bağımsız bir marka haline geldi ve birkaç farklı banka tarafından da kullanılmaya başlandı.

10. yılını kutlayan Bonus yine sıradışı bir kampanya ile adından söz ettiriyor. Bugün (17 Nisan 2010) Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden geçiş Bonus sayesinde ücretsiz olacak. ‘Bonus kullanan, kullanmayan herkesin’ bu uygulamadan yararlanacağını da belirterek müşterisi olmayan kart kullanıcılarına da bir nevi göz kırpıyor Bonus. Uygulama yaratıcı olmasıyla birlikte oldukça etkili bir marka iletişimi haline geldi. Müşterilerine bu yöntem ile teşekkür eden Bonus, markasının gücüne de güç kattı aslında. Maliyeti de çok yüksek gibi görünmüyor. Boğaz geçiş ücretinin araç başına 3.75 TL olduğunu düşünürsek, araç sahiplerinin araç içinde seyahat edenlerin ve çevrelerinin bu uygulamadan haberdar olmasıyla birlikte bu maliyete hatrı sayılır bir kitleye başarılı bir marka iletişimi yaptığını (yapacağını) söyleyebiliriz.

Benzer Yazılar

3 Responses to Bonus’la Köprüler Bir Günlüğüne Ücretsiz
 1. Engin Bali

  tek kelimeyle mükemmel!! çok harika bir fikir, sadece bonus kulanıcılarını kapsama olasılığı yok zaten pek, bunun ölçülebilmesi gerçekten çok zor.

  2şey ilgimi çekti burada. Devlet aceba fix bir ücret mi talep etti bu kampanya için Garanti’den? günlük ortalama köprü geçiş geliri kadarsa onun altında bir fiyat mı? bu tür kampanyalar ve sponsorluklar ile 3.75tl olan köprü geçiş ücreti azaltılamaz mı ki?

  umarım bu kampanyanın sonucunda garanti bir video yapar ve youtube ve benzeri mecralara koyar tüm istatistikler ile birlikte…

 2. Ezgi

  Az önce gördüğüme göre mecidiyeköy köprü girişinde yaklaşık 10 bonus peruklu eleman köprüye geçenlere el sallıyordu, yeşil bayraklar vs eşliğinde. İlginç… Metrobüs kullananlara da bir güzellik yapabilirlerdi.

 3. Trackback: drainage penrith
  ... [Trackback]... [...] Read More: marketoloji.com/2010/04/17/bonusla-kopruler-bir-gunlugun... aandrlandscapes.co.uk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>