Starbucks’tan Otizme Destek


 

Babamın çalıştığı işyeri olduğu için mi bilmiyorum ama Tohum Otizm ile ilgili tanıtım kampanyalarına çok sık rastlıyorum. Geçen sene Tohum Otizm için yapılan özel Beyaz Show gecesinde toplanan bağışlar daha fazla otistik öğrenciye burs verilerek bu öğrencilerin Tohum Otizm Vakfı’ndan eğitim alması için kullanıldı. Hatta büyümesini bizzat takip edebildiğim Tohum Otizm, Gümüşsuyu’ndaki bir handa küçük sınıflarda eğitim verirken, artık Mecidiyeköy’de daha büyük bir yere sahip. Üstelik yanına ek bina yapılıp, kontenjan da arttırıldı.

Tohum Otizm Vakfı düzenli olarak yardım geceleri düzenliyor ve merkezi yerlerde (genelde alışveriş merkezlerinde olmak üzere) standlar kuruyor. Bu standlarda satılmak üzere markalar Tohum Otizm’e ücretsiz ürünler gönderiyor. Bu şirketlerden birisi de Starbucks. Her ne kadar kahveleri muadillerinden daha pahalı olsa da Starbucks hiçbir zaman bağırarak marka iletişimi yapmadı. Sosyal yardım projelerinde yer alırken de bunu sessizce ve derinden yapıyor. Dün gittiğim Starbucks’ta aldığım kahvenin çevresini saran tutacak kartonda da Tohum Otizm Vakfı ile ilgili duyuruyu görünce hoşuma gitti. Tebrikler Starbucks.

Benzer Yazılar

2 Responses to Starbucks’tan Otizme Destek
 1. Kumru Kermen

  Starbucks Coffee olarak önem verdiğimiz konuların başında içinde bulunduğumuz toplumlara olumlu katkı sağlayabilmek gelmektedir. Bu çerçervede Nisan 2009’dan bu yana Tohum Otizm Vakfı ile yürüttüğümüz işbirliğimiz kapsamında otizme farkındalık yaratılması konusunda çalışmaktayız. Otizm Farkındalık Döneminde gerçekleştirdiğimiz bu özel projemiz ile ilgili düşünceleriniz için çok teşekkür ederiz.

  Kumru Kermen
  Asistan Marka Müdürü – Müşteri İlişkileri
  Starbucks Coffee Türkiye

 2. Trackback: tatuaggi
  ... [Trackback]... [...] Informations on that Topic: marketoloji.com/2010/04/07/starbuckstan... tatuaggiandtattoo.blogspot.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>