Lady Gaga Dinlemeyen Var mı?


 

Viral Video Chart‘ta gezinirken Lady Gaga videolarını tekrar izleme şansım oldu, ve bu web sitesinin videonun kaç kez tıklandığı bilgisi ile birlikte facebook, twitter ve bloglardaki aktivite sayılarını da sunması sayesinde Lady Gaga videolarının nasıl bir kitleye ulaştığını görmüş oldum.

Sosyal Medya’da hangi tarafa bakarsanız Lady Gaga’ya rastlamanız mümkün. Gece kulüplerinde ve barlarda şarkılarının tutulmama ihtimali yok zaten. Peki kesinlikle hiç güzel ve seksi bulmadığım, kimsenin de aksini söylediğini duymadığım Lady Gaga neden ve nasıl bu kadar takip ediliyor? Sanırım Lady Gaga renkli, ilginç ve abartılı videoları, değişik hayat tarzı ile bizim yeni Madonna’mız, belki biraz da Michael Jackson’ımız… En azından Lady Gaga ile yaratılmaya çalışılan şey bu. Madonna ve Britney Spears’ın olmadığı bir ortamda, Rihanna ve Beyonce’un da müzik tarzları nedeniyle hiçbir zaman bu kategoriyi tam olarak dolduramayacağını varsayarsak birisinin çıkıp pop müziğin yeni kraliçesi olmaya çalışması çok normal.

Lady Gaga, son videosu olan “Telephone”da olduğu gibi ilginç videolar yapıyor, şarkılarının çoğu sürekli kulağımızda çalacak türden nakaratlara sahip, kısaca insanlara istediklerini veriyor. Bu yüzden potansiyel müşterilerinizi tanımanız ve onların beklentilerine kulak vermeniz çok önemli. Önceki şarkıları ve videolarından (Just Dance, Poker Face,  LoveGame, Paparazzi ve Bad Romance) aklımda kalanlar her şarkının ritmi ve nakaratları, ve farklı ve kaliteli videolar.

Son olarak Lady Gaga’nın son 2 videosunun sosyal medyadaki varlık rakamlarına bir göz atalım;

  • Lady Gaga – Telephone

39.776.450 görüntülenme

7.171 blog post

15.464 tweet

587.919 Facebook share

152.441 yorum

  • Lady Gaga – Bad Romance

238.127.269 görüntülenme

9.434 blog post

24.367 tweet

803.840 Facebook share

397.585 yorum

Benzer Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>