Fairy Bulaşık Deterjanı


 

Turkcell‘in tamamen ücretsiz servislerinden “Kadın ve Yaşam“, paketi aktifleştiren kullanıcılarının cep telefonlarına; alışveriş, moda, sağlıklı yaşam gibi konularda tavsiye niteliğinde pratik bilgiler yolluyor. Bu mesajların içeriği; sağlıklı yaşam önerileri, pratik yemek tarifleri, püf noktalar, güzellik ve bakım ya da şifalı bitkiler olabiliyor.


Bu servisin yazıma konu olmasının sebebi ise, Turkcell’in gönderdiği bu SMS’leri bir mobil pazarlama aracı olarak kullanması. Yanda da görüldüğü gibi, kadınlara deterjan seçerken ellerinin bakımını da düşünmelerini tavsiye ediyor ve SMS’in sonunda bulaşık deterjanı Fairy’nin reklamı yapılıyor.

Servisin kullanıcının aktive etmesi ile başlatıldığı için, gönderilen mesajlar insanları rahatsız etmiyor, bu mesajları almaya gönüllüler. Rahatsız oldukları noktada servisi iptal edilebiliyor. Gönderilen her SMS’in sonunda reklam olmaması ve bu tarz reklam içeren SMS’lerin sıklığının az tutulması da, kullanıcıyı rahatsız etmemesi açısından çok önemli. Hem izinli pazarlamaya hem de mobil pazarlamaya güzel bir örnek.

Benzer Yazılar

2 Responses to Fairy Bulaşık Deterjanı
  1. Mumin

    Geçtiğimiz yıl da hava durumu bilgilerini bir gün önceden gönderdiği bir servisi vardı Turkcell’in. Önce ücretsiz yaptılar, yakın zamanda reklam gelir demiştim ki yaz aylarıyla birlikte Lipton İce Tea reklamları başladı. Çok iyi zamanlanmış ve planlanmış bir pazarlama çalışması. Halihazırda sunmak için ek bir yatırıma ihtiyaç duymadığın bir hizmet için kazan – kazan mantığı çerçevesinde reklam yapıyorsun ve bu yolla herkes kazanıyor. Başarılı.

  2. hatice yaman

    merhabalar evde iki küçük çocuğum olduğu için günde ondan fazla elim bulaşığa giriyordu.düğer kullandığım deterjanlarda ellerimin derisi tahriş oluyor ve pul pul dökülüyordu.ellerim çatır çatır ediyor ve giydiğim yünlü kıyafetlere takılıyordu inanın bazen eşimin elini tutmaya utanıyordum reklamlarda gördüm çevremde deneyen yoktu fiyatı uygun olduğu içinde aldım denedim ellerim artık tahriş olmuyor diğer deterjanlara oranla daha uzun süre gidiyor ve bulaşıklardaki o kaygan deterjanlı his kalmıyor vücudumada zarar vermediğini gördükten sonra güvenle kullanmaya başladım.ucuz ve kalitesiz sağlığa zararlı bunca ürünün hasız yere abartıla abartıla reklamının yapıldığını gördükten sonra bu maili yazmaya karar verdim.ayrıca reklamınızda berna laçin gibi saygıdeğer güvenilir bir sunucuya yer vermiş olmanızda düşüncemde haksız olmadığımı gösterdi insana vermiş olduğunuz değer için teşekkür ederim şimdi tüm dostlarıma tavsiye ediyorum başarılarınızın devamını dilerim hayırlı kazançlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>